gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grootste verkeersader van de Achterhoek gaat twee weken dicht

cfd32ef7d3ab6fd487b160473d02d593

Vanaf vrijdag wordt de N18 bij Lichtenvoorde twee weken lang afgesloten. Het verkeer op de drukke provinciale weg, dwars door de Achterhoek, moet rekening houden met omleidingen.

Davie Klein Gunnewiek | Charlotte van de Kant |
Rijkswaterstaat, de provincie Gelderland en Achterhoekse gemeenten willen de doorstroming op de N18 verbeteren en de weg veiliger maken. Al tien jaar lang wordt er over gesproken, maar nu gaat er ook echt wat gebeuren. Het kruispunt, ter hoogte van de Zieuwentsweg in Lichtenvoorde, wordt definitief gesloten. "We zijn bezig om een tunnel aan te leggen onder de N18 door", vertelt omgevingsmanager Mark Christenhusz van bouwbedrijf Heijmans, dat de werkzaamheden uitvoert. "Het eerste stuk van de tunnel hebben we de afgelopen weken al aangelegd. De komende twee weken, als de weg dicht zicht, bouwen we de tunnel verder af ", aldus Christenhusz. Fietsers en voetgangers kunnen straks via de tunnel onder de N18 door en hoeven niet meer te wachten voor de verkeerslichten. "Het wordt geen gelijkvloerse kruising meer", geeft Christenhusz aan. "Het verkeer kan alleen nog van en naar Groenlo rijden en zal daardoor beter doorstromen."

Omdat het kruispunt definitief wordt opgeheven, ontstaat er voor automobilisten een nieuwe verbinding tussen Lichtenvoorde en Zieuwent. Langs de N18 wordt een nieuwe parallelweg aangelegd. Het verkeer rijdt via deze weg naar het kruispunt aan de Richterslaan, ter hoogte van het busstation. "Vanaf daar kan het verkeer links- of rechtsaf de N18 opdraaien of oversteken richting het centrum van Lichtenvoorde", zegt Christenhusz. Langs de parallelweg komt een vrijliggend fietspad. Dit maakt het veiliger voor weggebruikers.

Omleidingsroutes
Om de tunnel af te bouwen en de parallelweg aan te passen wordt de N18 ter hoogte van Lichtenvoorde afgesloten van vrijdagavond 20.00 uur tot uiterlijk 06.00 uur 's ochtends op maandag 17 april. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingsroutes en extra reistijd. "Het doorgaand verkeer op de N18 wordt in beide richtingen omgeleid via Aalten en Varsseveld, over de N313 en N318", zegt Aart van Beuzekom, omgevingsmanager bij Rijkswaterstaat. Ook verkeer van en naar Zieuwent wordt omgeleid. De routes staan aangegeven met borden. "Mocht het nodig zijn dan kunnen we extra verkeersmaatregelen treffen", zegt Van Beuzekom van Rijkswaterstaat. "Maar vooralsnog gaan we er vanuit dat alles goed verloopt."

Sluipverkeer
Vanwege de afsluiting verwacht de gemeente Oost Gelre dat weggebruikers op zoek gaan naar sluipwegen. Bijvoorbeeld langs de basisschool in de kern van Lichtenvoorde. "We hebben samen met de aannemer afgesproken dat er tijdens drukke schoolmomenten verkeersregelaars worden ingezet om het verkeer te regelen", zegt teamleider John Berentsen namens de gemeente. "Zo willen we voorkomen dat er incidenten gebeuren."

Tribune
Tijdens de afsluiting van de N18 kan iedereen de bouw van de tunnel van dichtbij bekijken. Aannemer Heijmans plaatst daarvoor een kleine tribune naast de bouwlocatie aan de Zieuwentseweg in Lichtenvoorde.

Foto: Paul van Druten

Lees meer over:

|

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.