Ulft, Nederland
Terug

Groote doet stapje opzij, Laurense nieuwe lijsttrekker Lijst Groot Montferland

4469a39a76b2af9c43045378bb3b1852.jpg

Een jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen heeft Lijst Groot Montferland de nieuwe lijsttrekker al gekozen. Raadslid Jenneke Laurense neemt deze taak op zich. Het is de eerste verkiezing dat oprichter Henk Groote niet op deze positie staat.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Henk is de afgelopen jaren het gezicht van onze partij geweest. Hij heeft besloten om een stap terug te doen en het lijsttrekkerschap over te dragen’, zegt bestuursvoorzitter Ton Lukkezen hierover. Groote krijgt nog wel een plek op de kieslijst, net als de huidige fractievoorzitter Erik Wassink. "Onze expertise gaat zo niet verloren voor de partij en voor Montferland", laat Groote weten.

De partij geeft aan het volste vertrouwen te hebben in Laurense, die sinds 2022 in de gemeenteraad zit. Groote noemt haar een verbinder, iemand die goed in staat is om contact te leggen en goed kan luisteren. 'Dat is voor ons als partij precies wat we zoeken in deze lastige tijden waarbij het vertrouwen in de politiek tot een dieptepunt is gedaald en inwoners zich niet serieus genomen voelen', zegt de oprichter van de partij hierover.

De gemeenteraadsverkiezingen vinden op woensdag 18 maart 2026 plaats.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.