gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groote doet stapje opzij, Laurense nieuwe lijsttrekker Lijst Groot Montferland

4469a39a76b2af9c43045378bb3b1852.jpg

Een jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen heeft Lijst Groot Montferland de nieuwe lijsttrekker al gekozen. Raadslid Jenneke Laurense neemt deze taak op zich. Het is de eerste verkiezing dat oprichter Henk Groote niet op deze positie staat.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Henk is de afgelopen jaren het gezicht van onze partij geweest. Hij heeft besloten om een stap terug te doen en het lijsttrekkerschap over te dragen’, zegt bestuursvoorzitter Ton Lukkezen hierover. Groote krijgt nog wel een plek op de kieslijst, net als de huidige fractievoorzitter Erik Wassink. "Onze expertise gaat zo niet verloren voor de partij en voor Montferland", laat Groote weten.

De partij geeft aan het volste vertrouwen te hebben in Laurense, die sinds 2022 in de gemeenteraad zit. Groote noemt haar een verbinder, iemand die goed in staat is om contact te leggen en goed kan luisteren. 'Dat is voor ons als partij precies wat we zoeken in deze lastige tijden waarbij het vertrouwen in de politiek tot een dieptepunt is gedaald en inwoners zich niet serieus genomen voelen', zegt de oprichter van de partij hierover.

De gemeenteraadsverkiezingen vinden op woensdag 18 maart 2026 plaats.

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.