gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groote doet stapje opzij, Laurense nieuwe lijsttrekker Lijst Groot Montferland

4469a39a76b2af9c43045378bb3b1852.jpg

Een jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen heeft Lijst Groot Montferland de nieuwe lijsttrekker al gekozen. Raadslid Jenneke Laurense neemt deze taak op zich. Het is de eerste verkiezing dat oprichter Henk Groote niet op deze positie staat.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Henk is de afgelopen jaren het gezicht van onze partij geweest. Hij heeft besloten om een stap terug te doen en het lijsttrekkerschap over te dragen’, zegt bestuursvoorzitter Ton Lukkezen hierover. Groote krijgt nog wel een plek op de kieslijst, net als de huidige fractievoorzitter Erik Wassink. "Onze expertise gaat zo niet verloren voor de partij en voor Montferland", laat Groote weten.

De partij geeft aan het volste vertrouwen te hebben in Laurense, die sinds 2022 in de gemeenteraad zit. Groote noemt haar een verbinder, iemand die goed in staat is om contact te leggen en goed kan luisteren. 'Dat is voor ons als partij precies wat we zoeken in deze lastige tijden waarbij het vertrouwen in de politiek tot een dieptepunt is gedaald en inwoners zich niet serieus genomen voelen', zegt de oprichter van de partij hierover.

De gemeenteraadsverkiezingen vinden op woensdag 18 maart 2026 plaats.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.