Ulft, Nederland
Terug

Groenlose brouwerij brouwt bier met Duitsers

b06c747bc8cbe22224cc8357f66d2f21.jpg

Brouwersnös Groenlo brouwt samen met brouwerij Einbecker uit de Duitse deelstaat Nedersaksen een bockbier om hun grensoverschrijdende vriendschap te vieren. Het bier wordt in Nederland en Duitsland verkocht en heeft een tweetalig etiket.

Serena Speet |
"Velen van ons denken nog altijd dat bockbier iets met een bok of geit te maken heeft, fout!", laat Brouwersnös uit Groenlo in een persbericht weten. "De naam bockbier komt van de Einbecker brauerei uit Einbeck." Einbeck werd volgens de Groenlose brouwerij in Middeleeuws dialect verbasterd naar Aonpock en tenslotte in bockbier. "Het allereerste bockbier ter wereld is dus gebrouwen in Einbeck. Daarom mogen zij zich met recht noemen: Die mütter aller bockbiere", aldus de brouwerij uit Groenlo. Brouwersnös heeft al jaren een hechte vriendschap met de Duitse bierbrouwers: "Om dit te vieren hebben we samen een bockbier gebrouwen."

Voor de Einbecker Brauerei is dit de eerste keer dat ze een samenwerking aangaan met een Nederlandse bierbrouwer. "En daar zijn we echt wel een beetje trots op", laat de Groenlose brouwerij weten over de samenwerking met de meer dan driehonderd kilometer verderop gelegen Duitse collega's. Het biertje wordt vanaf midden september verkocht aan weerszijden van de grens en is te verkrijgen bij horecagelegenheden, slijterijen en de supermarkt.

Foto: Brouwernös Groenlo
bef2eb1b5797e2bed0b88f3068f55663.jpg

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.