gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor uitbreiding bedrijventerrein Hofskamp Oost in Varsseveld

868aa7a804d5d8e39045750213456547

De uitbreiding van bedrijventerrein Hofskamp Oost in Varsseveld kan doorgaan, maar de gemeente Oude IJsselstreek moet op een aantal punten haar huiswerk opnieuw doen. Dat is de conclusie van de Raad van State, nadat Stichting Natuur en Milieu Aalten, enkele milieuorganisaties en buurtbewoners afgelopen zomer protest aantekenden tegen de uitbreidingsplannen.

Davie Klein Gunnewiek |
Zo heeft de gemeente Oude IJsselstreek volgens de Raad van State ten onrechte een zogenoemde ‘afwijkingsbevoegheid’ opgenomen in het bestemmingsplan. Met deze afwijkingsbevoegdheid kan de gemeente alsnog een omgevingsvergunning verlenen voor de bouw van bijvoorbeeld een bedrijfshal op het uit te breiden industrieterrein, waarbij mogelijk stikstof vrijkomt. Volgens de Raad van State zou de eventuele stikfstof die vrijkomt bij de bouwwerkzaamheden nadelige effecten kunnen hebben voor beschermde Natura 2000-gebieden in de buurt, zoals het Korenburgerveen en Bekendelle bij Winterswijk.

De gemeente is ook gebonden aan een maximale hoogte voor de bouw van eventuele antennemasten op het nieuwe bedrijventerrein. De Raad van State oordeelt dat deze maximaal tien meter hoog mogen zijn en dat Oude IJsselstreek niet mag afwijken naar een hoogte van veertig meter, zoals eerder in het bestemmingsplan is benoemd. Buurtbewoners vrezen voor nadelige gezondheidseffecten van de zendmasten.

Geen detailhandel
Ook mag Oude IJsselstreek op het nieuwe bedrijventerrein geen verkoop van brand- en explosiegevaarlijke stoffen toestaan en geen detailhandel in volumineuze goederen toestaan, zoals bouwmarkten of keukenwinkels. Dit kan alsnog, maar dan moet de gemeente een nieuw bestemmingsplan maken waarbij de regels voor deze detailhandel en de behoefte duidelijker zijn onderbouwd.

'Er is behoefte aan ontwikkelingsruimte'
De gemeente is blij dat de ontwikkeling van bedrijventerrein VIP in Varsseveld hiermee verder kan. Wethouder Ben Hiddinga: “Het is mooi dat we hiermee een boost kunnen geven aan de bloeiende (smart) industry in Varsseveld. Er is daar behoefte aan ontwikkelingsruimte. Daar biedt dit bedrijventerrein de ruimte voor. We werken aan een mooi bedrijventerrein dat past bij de bestaande bedrijfsinfrastructuur, waarbij alle ruimte is voor economische groei in een ‘groene’ omgeving.

Uitspraak bestuderen
De Stichting Natuur en Mileu Aalten heeft nog niet kunnen reageren, omdat zij de uitspraak van de Raad van State nog nader willen bestuderen.

Foto: REGIO8

Lees ook

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.