gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor uitbreiding bedrijventerrein Hofskamp Oost in Varsseveld

868aa7a804d5d8e39045750213456547.jpg

De uitbreiding van bedrijventerrein Hofskamp Oost in Varsseveld kan doorgaan, maar de gemeente Oude IJsselstreek moet op een aantal punten haar huiswerk opnieuw doen. Dat is de conclusie van de Raad van State, nadat Stichting Natuur en Milieu Aalten, enkele milieuorganisaties en buurtbewoners afgelopen zomer protest aantekenden tegen de uitbreidingsplannen.

Davie Klein Gunnewiek |
Zo heeft de gemeente Oude IJsselstreek volgens de Raad van State ten onrechte een zogenoemde ‘afwijkingsbevoegheid’ opgenomen in het bestemmingsplan. Met deze afwijkingsbevoegdheid kan de gemeente alsnog een omgevingsvergunning verlenen voor de bouw van bijvoorbeeld een bedrijfshal op het uit te breiden industrieterrein, waarbij mogelijk stikstof vrijkomt. Volgens de Raad van State zou de eventuele stikfstof die vrijkomt bij de bouwwerkzaamheden nadelige effecten kunnen hebben voor beschermde Natura 2000-gebieden in de buurt, zoals het Korenburgerveen en Bekendelle bij Winterswijk.

De gemeente is ook gebonden aan een maximale hoogte voor de bouw van eventuele antennemasten op het nieuwe bedrijventerrein. De Raad van State oordeelt dat deze maximaal tien meter hoog mogen zijn en dat Oude IJsselstreek niet mag afwijken naar een hoogte van veertig meter, zoals eerder in het bestemmingsplan is benoemd. Buurtbewoners vrezen voor nadelige gezondheidseffecten van de zendmasten.

Geen detailhandel
Ook mag Oude IJsselstreek op het nieuwe bedrijventerrein geen verkoop van brand- en explosiegevaarlijke stoffen toestaan en geen detailhandel in volumineuze goederen toestaan, zoals bouwmarkten of keukenwinkels. Dit kan alsnog, maar dan moet de gemeente een nieuw bestemmingsplan maken waarbij de regels voor deze detailhandel en de behoefte duidelijker zijn onderbouwd.

'Er is behoefte aan ontwikkelingsruimte'
De gemeente is blij dat de ontwikkeling van bedrijventerrein VIP in Varsseveld hiermee verder kan. Wethouder Ben Hiddinga: “Het is mooi dat we hiermee een boost kunnen geven aan de bloeiende (smart) industry in Varsseveld. Er is daar behoefte aan ontwikkelingsruimte. Daar biedt dit bedrijventerrein de ruimte voor. We werken aan een mooi bedrijventerrein dat past bij de bestaande bedrijfsinfrastructuur, waarbij alle ruimte is voor economische groei in een ‘groene’ omgeving.

Uitspraak bestuderen
De Stichting Natuur en Mileu Aalten heeft nog niet kunnen reageren, omdat zij de uitspraak van de Raad van State nog nader willen bestuderen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.07.47.jpeg

Brand in bedrijfspand in Ulft

De brandweer is woensdagochtend uitgerukt voor een brand in een bedrijfspand in Ulft. Door het snelle optreden van de bedrijfshulpverlener, gevolgd door de inzet van de brandweer, kon erger worden voorkomen.

afsluiting-parallelweg-Rengersweg.jpg

Parallelweg tussen Lochem en Laren ruim half jaar afgesloten

De parallelweg langs de Rengersweg (N332) tussen Lochem en Laren is ruim een half jaar afgesloten voor verkeer. De provincie Gelderland is bezig om een gedeelte van de weg te verbreden. De werkzaamheden duren tot 18 december.

IMG-20260602-WA0033.jpg

Gewonde bij bedrijfsongeval met heftruck in Doetinchem

Bij een bedrijfsongeval aan de Edisonstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een man gewond geraakt. Het ongeval gebeurde terwijl een chauffeur bezig was met het laden van een oplegger.

WhatsApp Image 2026-06-02 at 16.15.55.jpeg

Twee auto's flink beschadigd na aanrijding door voorrangsfout in Wehl

Bij een ongeval op de kruising van de Hagelkruisweg en de Beekseweg in Wehl zijn twee voertuigen flink beschadigd geraakt. Een van de bestuurders verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

Floris van Dee foto GET United.jpeg

Basketbalkampioen Floris (19) uit Netterden beleeft superseizoen

Basketballer Floris van Dee zit nog op de roze wolk van zondag, toen GET United het landskampioenschap op naam schreef. De speler (19) uit Netterden is één van de jonkies bij de club uit Bemmel, die dit seizoen geen enkele wedstrijd verloor. Van Dee droomt al van meer succes, misschien wel in Barcelona of Madrid.

GezondsteRegio0.jpg

De Achterhoek wil gezondste regio worden; zorg moet op de schop

De Achterhoek moet de gezondste regio van Nederland worden, althans, als het aan de organisatie van De Gezondste Regio ligt. Om de nieuwe campagne af te trappen werd er een werkbijeenkomst in het Amphion georganiseerd voor alles en iedereen die met de zorg te maken heeft. 'De gezondste regio' blijft nog wel een vage term.