gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groeiende ganzenpopulatie verwoest weiland in Megchelen

2703581edfbe9c15a3abe13b66cb0dd9

De ganzenoverlast in de regio is deze winter ongekend groot. De Megchelse melkveehouder Ronnie Wenting heeft tot wel tienduizend ganzen op zijn weilanden in de grensregio zitten. Vrijwel elke dag komen de dieren weer terug om zijn grasveld kaal te eten.

Bart Sollman | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Elke nacht zitten ze hierachter aan de Duitse kant van de grens. Daar hebben ze een Natura2000-gebied. Daar hebben ze weilanden onder laten lopen met het hoge water om de biodiversiteit te vergroten", aldus Wenting. De ganzen komen aan de Nederlandse kant van de grens eten, van zijn land. Naar eigen zeggen omdat zijn gras veel kruiden bevat: “Die beesten zijn nog kieskeurig ook, je kunt precies een lijn in het veld zien tussen normaal gras en kruidenrijk gras. Dat vreten ze helemaal weg.”

De ganzen zorgen dan ook voor een hoop schade aan het grasland. Dit zorgt vervolgens voor minder voedzaam gras voor de koeien. “De eerste twee snedes (keren dat het gras gemaaid worden, Bs.) gaan sowieso al verloren. Terwijl dat juist het gras met de meeste voedingsstoffen is”, zegt de melkveehouder. Het gras wordt met wortel en al opgegeten, als er dan veel regen komt, wordt het een grote modderboel. Dat komt neer op een schade van ongeveer 500 euro per hectare. “In het ergste geval moet ik er dan maisland van maken”, iets dat de Achterhoekse boer niet ziet zitten.

Regels waren strenger
Een andere oorzaak voor de groeiende ganzenpopulatie is volgens Gerard Evers van de Wildbeheereenheid Gendringen-Bergh de strenge regels die golden voor het afschot: "Eerder mocht je ganzen maar een korte periode op de dag afschieten. Ook waren er grote gebieden waar helemaal niet ingezet werd op de ganzenpopulatie beperken." Hierdoor is het op dit moment niet meer in de hand te houden volgens de jager: "Het is dweilen met de kraan open, hier kun je niet tegenop schieten."

Klappend door de wei
De Megchelenaar doet alles om maar van de ganzen af te komen, maar niets lijkt echt te werken: “Elke ochtend ga ik klappend door de wei om ze weg te jagen. In de loop van de dag komt alles echter weer terug.” Ook de tientallen vlaggen die hij in het weiland heeft gezet hebben nog geen effect. “En een knalapparaat vind ik te ver gaan, dat veroorzaakt ook weer overlast voor de buren. Voorlopig zit er dan ook niets anders op dan elke ochtend klappen, hoe vervelend ook”, zegt Wenting.

Foto: REGIO8

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.