gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groeiende Bontebrugschool viert honderd jaar Jenaplan

75eac34489b8ee3a94b1419f5df3fa91

Het Jenaplan onderwijs bestaat maandag precies een eeuw. Honderd jaar geleden werd er in het Duitse dorpje Jena een nieuw onderwijsconcept ontwikkeld. Eén van de drie Achterhoekse jenaplanscholen is de Bontebrugschool. Zij vieren de dag groots, met onder meer een graffiti- en een bakworkshop.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“We zijn er heel trots op dat dit onderwijsconcept al zo lang bestaat. Vieren is heel belangrijk bij ons, daarom staan we hier ook met een feestelijke dag bij stil”, zegt directeur Karen Beumer. Na een woordje van haar voordat de schooldag begint, wordt de vlag van de school gehesen door wethouder Marco Bennink van Oude IJsselstreek. Dit doet hij samen met Diesel, een leerling van de Bontebrugschool.

Bij het Jenaplan zitten kinderen met verschillende leeftijden bij elkaar in de klas, dat zijn stamgroepen. Het doel is dat, door onder andere het vele samenwerken, de kinderen de school als 'wereldburger' verlaten. De leerlingen krijgen wel vakken als nederlands en rekenen, maar ook minder traditionele lessen. Bleumer: “We hebben hier bijvoorbeeld een moestuin en kippen. Hier moeten de kinderen zelf voor zorgen.”

Groeiend leerlingenaantal
Waar veel scholen in kleine kernen te maken hebben met krimp, is dat in Bontebrug niet het geval door de bijzondere onderwijsvorm. Er is zelfs een lichte stijging te zien in het leerlingenaantal. “Dat komt omdat wij ook meer een regiofunctie hebben. Onze leerlingen komen niet alleen uit Bontebrug en Silvolde, maar bijvoorbeeld ook uit Ulft, Terborg, Dinxperlo en Aalten. Van alleen Bontebrug kunnen wij niet bestaan”, zegt de directeur trots.

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.