gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Griezelen tijdens Halloween kan ook in en rond de Achterhoek

6d8408ea47bd0e2ad2917b8dbce83ea5

Het Amerikaanse feest Halloween wordt ook gevierd en beleefd in de Achterhoek. Vlak over de grens bij pretpark Wunderland Kalkar wordt dit jaar al helemaal uitgepakt met de eerste editie van Horror Nights, met onder meer drie spookhuizen en twee zogenaamde ‘scare zones’.

Remco Geurts | Nick Hermsen |
Hoewel Halloween officieel pas op 31 oktober is, barst er de komende tijd al het nodige griezelwerk los. In Kalkar, enkele tientallen kilometers over de grens bij ’s-Heerenberg, wordt dit jaar een groot evenement opgetuigd. “We hebben altijd een kinder-Halloween gehad, nu kiezen we er heel beuwst voor om voor de volwassen doelgroep Horror Nights neer te zetten”, vertelt parkdirecteur Marten Foppen. “Daar is naturlijk heel veel vraag naar, mensen komen van heinde en verre om horror te beleven. Als je dan een oude kerncentrale hebt… En we gaan ook voor de allereerste keer de machinekamer in.”

Halloween is de afgelopen jaren ook in deze regio geland. In verschillende Achterhoekse plaatsen gaan verklede kinderen de straten op tijdens spooktochten. In Silvolde is er al een heus vijfjarig jubileum van de Strong Horrornight in wijkcentrum De Lichtenberg. “We merken al sinds de eerse keer dat het een hot item is”, zegt organisator Benny Vonk. “Vooral tussen de dertien en twintig jaar, toch een moeilijke doelgroep, vinden ze dit heel interessant en leuk. Het is toch dat onverwachte, het schrikken, dat kort maar krachtig is.”

Commercieel interessant
Bij Wunderland Kalkar merken ze ook dat het commericeel gezien steeds interessanter wordt om in het feest te stappen. Zo is de Walibi Fright Nights in Biddinghuizen al jaren een geliefd evenement. “Halloween in West-Europa is echt een groot ding”, zegt directeur Foppen. “Wij beginnen nu pas, maar als ik de eerste reacties zie, dan zijn we ongelofelijk trots waar we nu al staan.” In zijn park beleven bezoekers het verhaal van Herr Pluton, die in een kernreactor is gevallen en wraak wil nemen op de ‘Holländers’ die hem hebben bespot.

Van Tsjernobyl naar spookziekenhuis
Ook in Silvolde hadden ze eerder een kernreactor als thema, toen draaide het om de kernramp in Tsjernobyl. Op zaterdag 21 oktober is de nieuwste editie van de Strong Horrornight. Vorig jaar trokken ze vijfhonderd bezoekers. “Als we dat weer redden, is het heel mooi”, zegt Vonk. “We zijn met veertig vrijwilligers, dus we moeten het ook beheersbaar houden. Je merkt in ieder geval dat de jeugd het ontzettend leuk vindt. Je hebt natuurlijk kermissen overal, maar horror is ook een leuke attractie.”

Foto: REGIO8
e9aa402f3c68afcc9805079deae1ef87

Lees ook

9236ca55cc08bed6168dc9c5d22a6a43

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.