gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gregoriuskerk in Terborg puilt uit voor lezing over rouw

47e6bc01dae9648dcb4e7694929e5056.jpg

De Gregoriuskerk in Terborg puilde woensdag uit met werknemers van zorgorganisatie Azora voor een lezing van professor Manu Keirse, een Belgische emeritus hoogleraar die gespecialiseerd is in omgaan met verlies en verdriet. Het is onderdeel van de Azora Acedemy, waarin personeel de mogelijkheid krijgt om zich te ontwikkelen.

Nick Hermsen | Lotte groot Wassink |
“Ik vind het bijzonder dat je op een namiddag 240 mensen bij elkaar krijgt in één zaal in de Achterhoek voor dit onderwerp”, aldus Keirse na afloop van zijn lezing. Azora-personeel moet regelmatig zogenaamde palliatieve zorg verlenen aan mensen in hun laatste levensfase, wat reden was om de Belgische professor uit te nodigen. “Mijn boodschap is: mensen, je moet leren over verlies en verdriet. Want verlies en verdriet heeft te maken met liefde en verbondenheid. Mocht Poetin meer weten over rouw en verdriet, dan zou hij nooit zo’n oorlog kunnen verklaren.”

Het verhaal van Keirse maakte indruk op de zaal. “Hij weet precies dat aan te raken waar het om gaat bij rouw en verlies”, vindt regiomanager Wilma Ratering van Azora. “Dat waar we in het dagelijks leven nog weleens makkelijk overheen willen stappen, raakt hij aan. De essentie van rouw, is rouw verwerken, en heb daar aandacht voor.” Specifieke aandacht voor rouw en verdriet mist nog weleens in Nederland, merkt Keirse: “Als ik Minister van Onderwijs zou zijn, zou omgaan met verdriet en verlies een onderwerp worden van de kleuterschool tot aan de universiteit.”

Azora Academy
Het was de eerste lezing vanuit de Azora Acadamy die vorig jaar is gelanceerd en waarin leer- en ontwikkeltrajecten worden aangeboden. De Achterhoekse zorginstelling hoopt vaker dergelijke momenten te organiseren. “Dat kan groot en het kan klein”, zegt Raterink. “Alles in het kader van leren en ontwikkelen. Het is niet alleen voor medewerkers, want we willen ons ook breder richten op mantelzorgers, vrijwilligers en burgers in onze regio.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.

Schermafbeelding 2026-04-17 112550.png

Twee personen gewond na ongeval met drie voertuigen in Silvolde

Bij een ongeval op de Dinxperloseweg tussen Ulft en Dinxperlo zijn vrijdagochtend twee mensen gewond geraakt. Een voertuig kwam na een botsing op de andere weghelft terecht, waarna een ander voertuig moest uitwijken en in de sloot belandde.

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.