gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gregoriuskerk in Terborg puilt uit voor lezing over rouw

47e6bc01dae9648dcb4e7694929e5056.jpg

De Gregoriuskerk in Terborg puilde woensdag uit met werknemers van zorgorganisatie Azora voor een lezing van professor Manu Keirse, een Belgische emeritus hoogleraar die gespecialiseerd is in omgaan met verlies en verdriet. Het is onderdeel van de Azora Acedemy, waarin personeel de mogelijkheid krijgt om zich te ontwikkelen.

Nick Hermsen | Lotte groot Wassink |
“Ik vind het bijzonder dat je op een namiddag 240 mensen bij elkaar krijgt in één zaal in de Achterhoek voor dit onderwerp”, aldus Keirse na afloop van zijn lezing. Azora-personeel moet regelmatig zogenaamde palliatieve zorg verlenen aan mensen in hun laatste levensfase, wat reden was om de Belgische professor uit te nodigen. “Mijn boodschap is: mensen, je moet leren over verlies en verdriet. Want verlies en verdriet heeft te maken met liefde en verbondenheid. Mocht Poetin meer weten over rouw en verdriet, dan zou hij nooit zo’n oorlog kunnen verklaren.”

Het verhaal van Keirse maakte indruk op de zaal. “Hij weet precies dat aan te raken waar het om gaat bij rouw en verlies”, vindt regiomanager Wilma Ratering van Azora. “Dat waar we in het dagelijks leven nog weleens makkelijk overheen willen stappen, raakt hij aan. De essentie van rouw, is rouw verwerken, en heb daar aandacht voor.” Specifieke aandacht voor rouw en verdriet mist nog weleens in Nederland, merkt Keirse: “Als ik Minister van Onderwijs zou zijn, zou omgaan met verdriet en verlies een onderwerp worden van de kleuterschool tot aan de universiteit.”

Azora Academy
Het was de eerste lezing vanuit de Azora Acadamy die vorig jaar is gelanceerd en waarin leer- en ontwikkeltrajecten worden aangeboden. De Achterhoekse zorginstelling hoopt vaker dergelijke momenten te organiseren. “Dat kan groot en het kan klein”, zegt Raterink. “Alles in het kader van leren en ontwikkelen. Het is niet alleen voor medewerkers, want we willen ons ook breder richten op mantelzorgers, vrijwilligers en burgers in onze regio.”

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.