gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gravelstroken en beklimmingen maken Ronde van de Achterhoek onvoorspelbaar

f0430ec3161189e1164c604c24d15a1f.jpg

Voor de zevende keer klinkt zondag het startschot van de Ronde van de Achterhoek. Het peloton vertrekt vanuit Neede om, na bijna 200 kilometer met daarin negentien gravelstroken en drie beklimmingen, ook weer te finishen in de Berkellandse plaats. De route is veelzijdig, en de organisatie hoopt hiermee op een spannend verloop van de koers.

Domien Esselink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Ik denk dat het een combinatie is van de smalle wegen die wij hier hebben, de slechte wegen en de gravelstroken," aldus Arjan Ribbers, een van de verantwoordelijken voor de route. "Wij proberen ook juist de kleinere wegen op te zoeken, waardoor de koers oncontroleerbaar wordt." Door het vele draaien en keren tijdens de route verwacht Ribbers dat het een zware wedstrijd zal worden.

Vooral de onverharde gravelwegen geven een extra dimensie aan de wedstrijd, zegt Bobby Mellendijk, ploegleider van het Achterhoekse Sensa-Kanjers voor Kanjers Cyclingteam. "Het zorgt voor iets extra’s; niet elke renner kan daarmee omgaan," aldus Mellendijk. "Het is altijd onvoorspelbaar. Je weet niet wat een ander gaat doen en je kunt ook niet snel uitwijken, dat brengt wel wat risico's met zich mee."

Voor de opleidingsploeg uit de Achterhoek is deze internationale UCI-koers in hun eigen achtertuin toch wel een hoogtepunt van het wielerjaar. "Dit zijn de wegen die je neemt als je naar een verjaardag of naar je werk fietst. Het zijn ook de wegen die je met je fietsmaten fietst," schetst Mellendijk enthousiast. "Je bent hier opgegroeid en alles ken je. Je draait de hoek om en weet wat er komt. Nergens is het een verrassing."

‘Zien fietsen, doet fietsen’
De organisatie is blij met de deelname van de Achterhoekse ploeg en hoopt dat het de jeugdige toeschouwers inspireert om ook de fiets te pakken. "Het laat ook zien dat er toch wel links en rechts wat talent zit in de Achterhoek. Gijs Leemreize (Team DSM-firmenich PostNL), Sam Gademan (VolkerWessels Cycling Team), Joren Bloem (TDT-Unibet Cycling Team) allemaal jongens die via Sensa zijn doorgegroeid," zegt Ribbers. "Zien fietsen, doet fietsen, zeg ik altijd."

Achterhoek op het podium?
Of een Achterhoekse winnaar erin zit? "Wij hebben wel een mooie kans zondag. Ik denk niet dat de andere ploegen denken: 'Oh, daar hebben we ‘de Kanjers’ en die vegen ons hier aan,' maar dat is misschien juist het feit waar we gebruik van moeten maken," zegt Mellendijk. "We hebben toch wel drie of vier jongens die ver kunnen komen."

Lees ook

stationskwartier.png

Stationskwartier Doetinchem krijgt vorm, tweede woonlaag gereed

Het is de meeste mensen waarschijnlijk niet ontgaan: de kale en lege plek naast station Doetinchem wordt steeds verder opgevuld met een nieuwe woontoren. De bouw van het gloednieuwe Stationskwartier, met onder meer veertig sociale huurappartementen, krijgt steeds meer vorm. Inmiddels is ook een mijlpaal bereikt: de tweede woonlaag is gereed.

Hiddinga40.jpg

Ben en Thomas Hiddinga beklimmen samen Alpe d’HuZes na zware diagnose

Vader en zoon Ben en Thomas Hiddinga uit Heelweg doen samen mee aan Alpe d’HuZes. Met duizenden anderen beklimmen zij de beroemde Franse berg om geld op te halen voor kankeronderzoek. Voor Ben is de deelname extra bijzonder: vorig jaar kreeg hij te horen dat hij ongeneeslijke kanker heeft. Dankzij een succesvolle behandeling kan hij nu samen met zijn zoon de uitdaging aangaan.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.19.27 (1).jpg

Bestuurster van driewielfiets gewond na aanrijding in Doetinchem

Een bestuurster van een driewielfiets in woensdagochtend bij een verkeersongeval in Doetinchem gewond geraakt. De fietsster is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.50.51.jpg

Autowrak uit Oude IJssel in Doetinchem getakeld: 'Bij andere zoektocht tegengekomen'

Waterschap Rijn en IJssel is woensdagochtend druk bezig geweest om een autowrak uit de Oude IJssel in Doetinchem te takelen. Het voertuig werd eind 2024 gevonden en bleek op een diepte van ongeveer vier tot vijf meter diepte te liggen.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.07.47.jpeg

Brand in bedrijfspand in Ulft

De brandweer is woensdagochtend uitgerukt voor een brand in een bedrijfspand in Ulft. Door het snelle optreden van de bedrijfshulpverlener, gevolgd door de inzet van de brandweer, kon erger worden voorkomen.

afsluiting-parallelweg-Rengersweg.jpg

Parallelweg tussen Lochem en Laren ruim half jaar afgesloten

De parallelweg langs de Rengersweg (N332) tussen Lochem en Laren is ruim een half jaar afgesloten voor verkeer. De provincie Gelderland is bezig om een gedeelte van de weg te verbreden. De werkzaamheden duren tot 18 december.