gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gravelstroken en beklimmingen maken Ronde van de Achterhoek onvoorspelbaar

f0430ec3161189e1164c604c24d15a1f.jpg

Voor de zevende keer klinkt zondag het startschot van de Ronde van de Achterhoek. Het peloton vertrekt vanuit Neede om, na bijna 200 kilometer met daarin negentien gravelstroken en drie beklimmingen, ook weer te finishen in de Berkellandse plaats. De route is veelzijdig, en de organisatie hoopt hiermee op een spannend verloop van de koers.

Domien Esselink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Ik denk dat het een combinatie is van de smalle wegen die wij hier hebben, de slechte wegen en de gravelstroken," aldus Arjan Ribbers, een van de verantwoordelijken voor de route. "Wij proberen ook juist de kleinere wegen op te zoeken, waardoor de koers oncontroleerbaar wordt." Door het vele draaien en keren tijdens de route verwacht Ribbers dat het een zware wedstrijd zal worden.

Vooral de onverharde gravelwegen geven een extra dimensie aan de wedstrijd, zegt Bobby Mellendijk, ploegleider van het Achterhoekse Sensa-Kanjers voor Kanjers Cyclingteam. "Het zorgt voor iets extra’s; niet elke renner kan daarmee omgaan," aldus Mellendijk. "Het is altijd onvoorspelbaar. Je weet niet wat een ander gaat doen en je kunt ook niet snel uitwijken, dat brengt wel wat risico's met zich mee."

Voor de opleidingsploeg uit de Achterhoek is deze internationale UCI-koers in hun eigen achtertuin toch wel een hoogtepunt van het wielerjaar. "Dit zijn de wegen die je neemt als je naar een verjaardag of naar je werk fietst. Het zijn ook de wegen die je met je fietsmaten fietst," schetst Mellendijk enthousiast. "Je bent hier opgegroeid en alles ken je. Je draait de hoek om en weet wat er komt. Nergens is het een verrassing."

‘Zien fietsen, doet fietsen’
De organisatie is blij met de deelname van de Achterhoekse ploeg en hoopt dat het de jeugdige toeschouwers inspireert om ook de fiets te pakken. "Het laat ook zien dat er toch wel links en rechts wat talent zit in de Achterhoek. Gijs Leemreize (Team DSM-firmenich PostNL), Sam Gademan (VolkerWessels Cycling Team), Joren Bloem (TDT-Unibet Cycling Team) allemaal jongens die via Sensa zijn doorgegroeid," zegt Ribbers. "Zien fietsen, doet fietsen, zeg ik altijd."

Achterhoek op het podium?
Of een Achterhoekse winnaar erin zit? "Wij hebben wel een mooie kans zondag. Ik denk niet dat de andere ploegen denken: 'Oh, daar hebben we ‘de Kanjers’ en die vegen ons hier aan,' maar dat is misschien juist het feit waar we gebruik van moeten maken," zegt Mellendijk. "We hebben toch wel drie of vier jongens die ver kunnen komen."

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.