Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College tegen 1000-urennorm

3e9c98c1cf76cdd410fdd8371e666ef3.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij hebben dat als bestuur ondertekend omdat we het van harte met ze eens zijn", vertelt Sarien Shkolnik, vicevoorzitter van het college van bestuur van het Graafschap College. Het Manifest bestaat uit tien punten, waarvan de overkoepelende boodschap is om het onderwijs de ruimte te geven. "Het gaat erom dat we als docenten meer ruimte krijgen om zelf programma’s te ontwikkelen", aldus docent Martin Elburg. "Er zijn de laatste jaren heel veel vernieuwingen geweest, waar we niet eens de tijd voor krijgen om ze uit te voeren. Er moet rust komen."

Ook de 1000-urennorm ligt onder vuur. "Wij denken dat je daar niet echt kwaliteit van onderwijs mee bereikt", vindt bestuurslid Shkolnik. Docent Elburg sluit zich daarbij aan. "Ze komen te weinig aan huiswerk en reflectie toe daardoor." De vraag is nu wat er in Den Haag met het Manifest wordt gedaan: "Als er heel veel ROC’s meedoen dan kan het een grote beweging worden die effect kan sorteren", aldus Shkolnik. "Ik hoop het ook van harte."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.