gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gloednieuwe bedden voor patiënten van het Slingeland Ziekenhuis

2b024966a0e48cab71fcede8ddd1be37.jpg

Patiënten die in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem zijn opgenomen kunnen vanaf vrijdag in gloednieuwe bedden liggen. In totaal worden er de komende weken 270 ziekenhuisbedden vervangen door een nieuw model, de eerste vijftig zijn inmiddels binnen. Marit Mulder was de allereerste patiënt met een nieuw bed.

Viggo Zweverink | Bart Sollman |  | Aangepast op
"Het bed dat ik toevallig had was ook kapot, hij was ook wel aan vervanging toe", zegt Mulder. Volgens het personeel en de patiënten is het nieuwe ziekenhuisbed een flinke verbetering ten opzichte van het oude type. Projectleider Jetty van Cronenburg geeft aan dat dit model meer leek op een normaal bed: "Dit bed is meer een medisch hulpmiddel. Verpleegkundigen kunnen hiermee makkelijker rijden en het bed heeft een lichtschakelaar die brandt in het donker, dat had ons oude bed allemaal niet." Ook patiënt Mulder is te spreken over het bed: "Het bed heeft handgrepen waardoor je beter op kan staan en rechtop kan zitten."

Alle 270 bedden in het Slingeland worden de komende twee weken stapsgewijs vervangen. Een enorme logistieke operatie, vertelt de projectleider. "Het zijn geen luciferdoosjes, dus er moet wel echt een schema voor zijn", licht Cronenberg toe. "De bedden worden gecontroleerd door de leverancier, daarna worden ze door de afdeling zorgtechnologie met een computer doorgelezen." Wanneer de bedden zijn schoongemaakt en opgemaakt, worden ze verplaatst naar de desbetreffende afdeling.

Zo weinig mogelijk hinder
Het is de bedoeling dat patiënten zo weinig mogelijk hinder ondervinden. "In eerste instantie zetten wij de bedden op de opslagplek, zodat deze voor nieuwe patiënten gepakt kunnen worden", zegt Cronenberg. "Op het laatst zullen wij patiënten over moeten tillen, maar dat willen wij zover mogelijk voorkomen."

Lees ook

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten. Ogenschijnlijk bizar, als de partij met de meeste zetels (acht) in de raadszaal, maar het CDA heeft geen klinkende munt uit de verkiezingsuitslag weten te halen. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp van het CDA noemde meerdere redenen die ten grondslag lagen aan het verrassende besluit, maar hield de grootste frustratie bij zich: het CDA laat zich niet piepelen in de onderhandelingen. Het CDA is altijd gewend geweest als grootste partij de teugels in handen te hebben, had een bepaalde machtspositie en de overige partijen ruiken nu hun kans. Meepraten als één van de zes, met evenveel en misschien wel minder inbreng dan een partij met pakweg drie zetels, dát steekt. Dat doet geen recht aan de verkiezingsuitslag, vindt het CDA. De krokodillentranen bij de andere fracties ten spijt – ze bestempelden het besluit van het CDA politiek correct als ‘heel jammer’ maar zullen óók gegniffeld hebben -, het CDA heeft een sterk besluit genomen. De grootste fractie in Berkelland is er weliswaar niet in geslaagd zélf een meerderheid te creëren binnen het politieke speelveld, maar heeft nu kleur bekendBovendien is er een signaal afgegeven aan de achterban en de inwoners die op het CDA hebben gestemd: er zijn grenzen, we laten niet met ons sollen en liever in de oppositie dan als een speelbal mee te praten. De gedachte zal óók zijn: nu even een stapje terug, om er straks twee vooruit te maken. Hoe en of dat al op de korte termijn moet gebeuren? In de politiek in Berkelland, het ‘Panama aan de Berkel’, moet niets uitgesloten worden.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.