gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gloednieuwe bedden voor patiënten van het Slingeland Ziekenhuis

2b024966a0e48cab71fcede8ddd1be37

Patiënten die in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem zijn opgenomen kunnen vanaf vrijdag in gloednieuwe bedden liggen. In totaal worden er de komende weken 270 ziekenhuisbedden vervangen door een nieuw model, de eerste vijftig zijn inmiddels binnen. Marit Mulder was de allereerste patiënt met een nieuw bed.

Viggo Zweverink | Bart Sollman |  | Aangepast op
"Het bed dat ik toevallig had was ook kapot, hij was ook wel aan vervanging toe", zegt Mulder. Volgens het personeel en de patiënten is het nieuwe ziekenhuisbed een flinke verbetering ten opzichte van het oude type. Projectleider Jetty van Cronenburg geeft aan dat dit model meer leek op een normaal bed: "Dit bed is meer een medisch hulpmiddel. Verpleegkundigen kunnen hiermee makkelijker rijden en het bed heeft een lichtschakelaar die brandt in het donker, dat had ons oude bed allemaal niet." Ook patiënt Mulder is te spreken over het bed: "Het bed heeft handgrepen waardoor je beter op kan staan en rechtop kan zitten."

Alle 270 bedden in het Slingeland worden de komende twee weken stapsgewijs vervangen. Een enorme logistieke operatie, vertelt de projectleider. "Het zijn geen luciferdoosjes, dus er moet wel echt een schema voor zijn", licht Cronenberg toe. "De bedden worden gecontroleerd door de leverancier, daarna worden ze door de afdeling zorgtechnologie met een computer doorgelezen." Wanneer de bedden zijn schoongemaakt en opgemaakt, worden ze verplaatst naar de desbetreffende afdeling.

Zo weinig mogelijk hinder
Het is de bedoeling dat patiënten zo weinig mogelijk hinder ondervinden. "In eerste instantie zetten wij de bedden op de opslagplek, zodat deze voor nieuwe patiënten gepakt kunnen worden", zegt Cronenberg. "Op het laatst zullen wij patiënten over moeten tillen, maar dat willen wij zover mogelijk voorkomen."

Lees ook

aadea34a-93e3-4a1d-9a4a-c5584318ceb7

Na veertig jaar sluit Zelhems restaurant: 'We zijn dankbaar voor alle herinneringen'

Restaurant De Chinese Muur in Zelhem sluit op 20 september haar deuren. Op sociale media regent het inmiddels berichten en herinneringen, tot vreugde van de familie Lam.

WhatsApp Image 2026-09-03 at 15.17.44 (1)

Máxima ziet in Doetinchem hoe biobased bouwen in de praktijk werkt

Koningin Máxima bracht donderdagmiddag een bezoek aan de Achterhoek. Ze kwam onder meer naar Doetinchem om te zien hoe daar wordt gewerkt met biobased bouwen. In nieuwbouwwijk WeideWald kreeg ze uitleg en een rondleiding over de manier waarop deze duurzame bouwmethode in de stad wordt toegepast.

WhatsApp Image 2026-09-03 at 15.07.14

Nieuwste versterkingen De Graafschap: ‘Niet veel aandacht besteed aan huidige resultaten’

De Graafschap weet met welke groep het de rest van het seizoen moet doen. Na een moeizame start met één punt uit vier wedstrijden lijkt een goede klassering voorlopig ver weg. Vrijdag wacht met Heracles Almelo bovendien de huidige koploper. De laatste twee versterkingen Nolan Martens en Paul Reverson richten zich bij hun nieuwe club vooral op de concurrentiestrijd.

RN20260902-9324

Nolan Martens keert terug bij De Graafschap

Rechtsback Nolan Martens keer terug bij De Graafschap. De 22-jarige Belg werd na de winterstop al gehuurd van Excelsior, maar keerde na de play-offs terug naar Rotterdam. Nu keert hij terug naar de Achterhoek en tekent voor drie jaar.

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.