gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gloednieuwe bedden voor patiënten van het Slingeland Ziekenhuis

2b024966a0e48cab71fcede8ddd1be37

Patiënten die in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem zijn opgenomen kunnen vanaf vrijdag in gloednieuwe bedden liggen. In totaal worden er de komende weken 270 ziekenhuisbedden vervangen door een nieuw model, de eerste vijftig zijn inmiddels binnen. Marit Mulder was de allereerste patiënt met een nieuw bed.

Viggo Zweverink | Bart Sollman |  | Aangepast op
"Het bed dat ik toevallig had was ook kapot, hij was ook wel aan vervanging toe", zegt Mulder. Volgens het personeel en de patiënten is het nieuwe ziekenhuisbed een flinke verbetering ten opzichte van het oude type. Projectleider Jetty van Cronenburg geeft aan dat dit model meer leek op een normaal bed: "Dit bed is meer een medisch hulpmiddel. Verpleegkundigen kunnen hiermee makkelijker rijden en het bed heeft een lichtschakelaar die brandt in het donker, dat had ons oude bed allemaal niet." Ook patiënt Mulder is te spreken over het bed: "Het bed heeft handgrepen waardoor je beter op kan staan en rechtop kan zitten."

Alle 270 bedden in het Slingeland worden de komende twee weken stapsgewijs vervangen. Een enorme logistieke operatie, vertelt de projectleider. "Het zijn geen luciferdoosjes, dus er moet wel echt een schema voor zijn", licht Cronenberg toe. "De bedden worden gecontroleerd door de leverancier, daarna worden ze door de afdeling zorgtechnologie met een computer doorgelezen." Wanneer de bedden zijn schoongemaakt en opgemaakt, worden ze verplaatst naar de desbetreffende afdeling.

Zo weinig mogelijk hinder
Het is de bedoeling dat patiënten zo weinig mogelijk hinder ondervinden. "In eerste instantie zetten wij de bedden op de opslagplek, zodat deze voor nieuwe patiënten gepakt kunnen worden", zegt Cronenberg. "Op het laatst zullen wij patiënten over moeten tillen, maar dat willen wij zover mogelijk voorkomen."

Lees ook

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.