gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gevonden bommen worden tot ontploffing gebracht in Wehl

13e8450f2e69ee2210ff240f3c5ec3d1

De twee bommen uit de Tweede Wereldoorlog die gevonden werden op het voormalige Nemaho-terrein in Doetinchem worden donderdag tot ontploffing gebracht in Wehl. De politie gaat belangstellenden op 'ruime afstand' houden.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De bommen worden gecontroleerd tot ontploffen gebracht aan de Aragonstraat bij het Bedrijvenpark A18 in Wehl. 'Dat gebeurt naar verwachting tussen 11.30 en 12.30 uur', zo laat de gemeente Doetinchem maandag weten. Het terrein waar de explosie komt is inmiddels afgezet. Ook worden mensen die donderdag willen komen kijken op ruime afstand gehouden door de politie. Volgens de EOD (Explosieven Opruimingsdienst Defensie) zijn er geen extra veiligheidsmaatregelen nodig, dat geldt voor zowel het Nemaho-terrein als het terrein in Wehl.

Tijdens werkzaamheden op het terrein aan het Zaagmolenpad werden een Britse antipantser-raketbom van zestig pond en een duizendponder gevonden. De EOD was opzoek naar een locatie omdat het gebruikelijke terrein onder water stond. Nu is er gekozen voor de locatie in Wehl.

Lees ook

55051e2a-cfbc-374a-ac5d-3ebbbd862bb4

Oude zwembad amper dicht of de sloop is al begonnen: 'Het gaat wel heel snel'

Eind augustus werd er nog gezwommen, inmiddels ligt een deel van zwembad De Boskoele in Gorssel en Zwembad de Berkel in Almen al in puin. De sloop is begonnen en daarmee start een bijzonder project: de gemeente Lochem laat niet één, maar twee buitenzwembaden tegelijkertijd compleet vernieuwen. Komend voorjaar moeten ze alweer open.

Bord Breedenbroek

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO Nederland maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.