gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gevonden bommen worden tot ontploffing gebracht in Wehl

13e8450f2e69ee2210ff240f3c5ec3d1

De twee bommen uit de Tweede Wereldoorlog die gevonden werden op het voormalige Nemaho-terrein in Doetinchem worden donderdag tot ontploffing gebracht in Wehl. De politie gaat belangstellenden op 'ruime afstand' houden.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De bommen worden gecontroleerd tot ontploffen gebracht aan de Aragonstraat bij het Bedrijvenpark A18 in Wehl. 'Dat gebeurt naar verwachting tussen 11.30 en 12.30 uur', zo laat de gemeente Doetinchem maandag weten. Het terrein waar de explosie komt is inmiddels afgezet. Ook worden mensen die donderdag willen komen kijken op ruime afstand gehouden door de politie. Volgens de EOD (Explosieven Opruimingsdienst Defensie) zijn er geen extra veiligheidsmaatregelen nodig, dat geldt voor zowel het Nemaho-terrein als het terrein in Wehl.

Tijdens werkzaamheden op het terrein aan het Zaagmolenpad werden een Britse antipantser-raketbom van zestig pond en een duizendponder gevonden. De EOD was opzoek naar een locatie omdat het gebruikelijke terrein onder water stond. Nu is er gekozen voor de locatie in Wehl.

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.