gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gevonden bommen worden tot ontploffing gebracht in Wehl

13e8450f2e69ee2210ff240f3c5ec3d1

De twee bommen uit de Tweede Wereldoorlog die gevonden werden op het voormalige Nemaho-terrein in Doetinchem worden donderdag tot ontploffing gebracht in Wehl. De politie gaat belangstellenden op 'ruime afstand' houden.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De bommen worden gecontroleerd tot ontploffen gebracht aan de Aragonstraat bij het Bedrijvenpark A18 in Wehl. 'Dat gebeurt naar verwachting tussen 11.30 en 12.30 uur', zo laat de gemeente Doetinchem maandag weten. Het terrein waar de explosie komt is inmiddels afgezet. Ook worden mensen die donderdag willen komen kijken op ruime afstand gehouden door de politie. Volgens de EOD (Explosieven Opruimingsdienst Defensie) zijn er geen extra veiligheidsmaatregelen nodig, dat geldt voor zowel het Nemaho-terrein als het terrein in Wehl.

Tijdens werkzaamheden op het terrein aan het Zaagmolenpad werden een Britse antipantser-raketbom van zestig pond en een duizendponder gevonden. De EOD was opzoek naar een locatie omdat het gebruikelijke terrein onder water stond. Nu is er gekozen voor de locatie in Wehl.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-09 at 10.56.23

Een nieuwkomer, een terugkomer en twee blijvers in nieuwe college Lochem, meerderheid vrouw

GemeenteBelangen, PRO en de VVD zijn eruit over wat er de komende jaren in de gemeente Lochem moet gebeuren. Het coalitieakkoord is op hoofdlijnen en bevat vooral veel doelen. Om de ambities waar te kunnen maken schuiven de partijen als wethouders een nieuwkomer, een terugkeerder en twee blijvers naar voren. Opvallend: De vrouwen zijn hier wél in de meerderheid.

Heavensride Vorden

Vordense fietstocht om dierbaren te herdenken: 'Je sleept elkaar erdoorheen'

Waar veel fietstochten voor het goede doel vooral draaien om sportieve prestaties en het inzamelen van geld, staat bij de Vordense Heavensride iets anders centraal. Over ongeveer twee weken starten bijna tweehonderd fietsers aan de vijfde editie, met afstanden tot driehonderd kilometer. Zij doen dat niet alleen voor het goede doel, maar ook om overleden dierbaren te herdenken.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel afgegeven vanwege kans op hagel en windstoten.

GemeentehuisLochem

Nieuwe woonwijk Lochem stap dichterbij: overeenkomst tussen gemeente en grondeigenaren

De gemeente Lochem is een stap verder in de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Lochem-Oost+. De gemeente heeft met drie grondeigenaren een intentieovereenkomst gesloten voor het gebied.

WhatsApp Image 2026-06-08 at 20.51.44

Puinhoop voor Doetinchems Stadhuis, marktkramen weggeblazen door wind

De marktkramen waren net opgebouwd in Doetinchem toen het misging. Flinke windvlagen zorgden ervoor dat de kramen door de lucht vlogen.