gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Get A Grip amuseert teams op weg naar Noordkaap

caef47145c2a0a2eecea22006297a21b

Het online radiostation Get A Grip maakt vanuit Doetinchem iedere dag een twaalf uur durende uitzending voor Navigate North, een toertocht naar de Noordkaap. De radiomakers voorzien de rijders op hun weg naar het koude Noorden van GPS-coördinaten, ze verzorgen het nieuws en draaien muziek.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“38 teams rijden vanaf Denemarken naar het uiterste puntje van de Noordkaap en ze krijgen dagelijks allerlei opdrachten”, laat dj Balthazer van Puffelen namens Get A Grip, een radiostation met mensen met een overbrugbare afstand tot de arbeidsmarkt, weten. De tocht begon vrijdag en duurt een week. Onderweg gebeuren regelmatig onverwachte dingen, waar de radioshow op aan moet sluiten. “We hadden een team aan de telefoon die moest uitwijken voor een vrachtwagen, die reden de auto in elkaar”, schetst Van Puffelen de hectiek op sommige momenten. “We gaan alle teams bellen als er dingen gebeuren, ook kunnen de mensen thuis een boodschap in spreken voor teams. Ik kan mij voorstellen dat er ook allerlei papa’s en mama’s meerijden en hoe leuk is het als je even een boodschap van je dochter krijgt op de radio.”

De samenwerking met Get A Grip bevalt ook de organisatie van de toertocht goed. “Ik vind het onwijs leuk”, aldus Vincent Wedekind van Navigate North. “Ik vind de interactie met de teams heel erg leuk, maar ik vind het ook leuk dat mensen het spannend vinden om een interview te doen en dat moeten leren. Je hoort ze soms een beetje stuntelen op de radio, maar daar kan ik enorm van genieten.” Hij verwacht dat het online-radiostation uit Doetinchem de komende jaren een rol blijft spelen in de wedstrijd: “Dit gaan we wel een paar jaartjes volhouden.”

Liedjes aanvragen
De teams van Navigate North genieten ook van de muziek van het Achterhoekse online-radiostation. “Af en toe wordt er voor jou een liedje aangevraagd en dat is leuk”, laat deelnemer Bart Walraven vanuit het noorden weten. “Ook het aanvragen van een nummertje voor een ander team, om op te peppen om of te pesten, is hartstikke leuk om te doen.”

‘Geen duidelijkheid’
Niet alleen voor de rijders is de tocht een avontuur. Voor de jonge radiomakers is het elke dag ook weer een verrassing wat er gebeurt: “We weten eigenlijk net zo veel als de rijders van Navigate North”, laat radiomaker Thom Redlich weten. “De enige duidelijkheid die ik heb, is dat ik geen duidelijkheid heb.” Sean Bloemendaal vult aan: “Het is een heel nieuw avontuur voor mij, ik heb wel voor hetere vuren gestaan maar dit is een heel nieuw vuur dat ik moet trotseren."

Andere kleding
De dj's van Get A Grip maken één week lang twaalf uur per dag radio en dat is niet altijd even gezellig. “Tuurlijk zul je elkaar niet even aardig vinden, maar over het algemeen zijn we wel een goed team”, geeft Sean toe, die volgend jaar zelf ook wel mee wil rijden: “Dat lijkt me een heel mooi idee, maar dan moet ik wel andere kleding aan.”

Hoewel de uitzending niet te volgen is via de radio, kunnen mensen het wel vinden op de app en de website van Navigate North.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding-2026-06-09-145349

Willem Buunk beoogd wethouder voor VVD in Berkelland

Willem Buunk is de beoogde nieuwe wethouder namens de VVD in de gemeente Berkelland. De ervaren bestuurder uit de Achterhoek was eerder wethouder in de gemeente Bronckhorst en werkte de afgelopen jaren als adviseur bij Berenschot. Dinsdagavond wordt tijdens de gemeenteraadsvergadering mogelijk meer duidelijk over het nieuwe coalitieakkoord en de installatie van het nieuwe college.

WhatsApp Image 2026-06-09 at 10.56.23

Een nieuwkomer, een terugkomer en twee blijvers in nieuwe college Lochem, meerderheid vrouw

GemeenteBelangen, PRO en de VVD zijn eruit over wat er de komende jaren in de gemeente Lochem moet gebeuren. Het coalitieakkoord is op hoofdlijnen en bevat vooral veel doelen. Om de ambities waar te kunnen maken schuiven de partijen als wethouders een nieuwkomer, een terugkeerder en twee blijvers naar voren. Opvallend: De vrouwen zijn hier wél in de meerderheid.

Heavensride Vorden

Vordense fietstocht om dierbaren te herdenken: 'Je sleept elkaar erdoorheen'

Waar veel fietstochten voor het goede doel vooral draaien om sportieve prestaties en het inzamelen van geld, staat bij de Vordense Heavensride iets anders centraal. Over ongeveer twee weken starten bijna tweehonderd fietsers aan de vijfde editie, met afstanden tot driehonderd kilometer. Zij doen dat niet alleen voor het goede doel, maar ook om overleden dierbaren te herdenken.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel afgegeven vanwege kans op hagel en windstoten.

GemeentehuisLochem

Nieuwe woonwijk Lochem stap dichterbij: overeenkomst tussen gemeente en grondeigenaren

De gemeente Lochem is een stap verder in de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Lochem-Oost+. De gemeente heeft met drie grondeigenaren een intentieovereenkomst gesloten voor het gebied.