gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Get A Grip amuseert teams op weg naar Noordkaap

caef47145c2a0a2eecea22006297a21b.jpg

Het online radiostation Get A Grip maakt vanuit Doetinchem iedere dag een twaalf uur durende uitzending voor Navigate North, een toertocht naar de Noordkaap. De radiomakers voorzien de rijders op hun weg naar het koude Noorden van GPS-coördinaten, ze verzorgen het nieuws en draaien muziek.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“38 teams rijden vanaf Denemarken naar het uiterste puntje van de Noordkaap en ze krijgen dagelijks allerlei opdrachten”, laat dj Balthazer van Puffelen namens Get A Grip, een radiostation met mensen met een overbrugbare afstand tot de arbeidsmarkt, weten. De tocht begon vrijdag en duurt een week. Onderweg gebeuren regelmatig onverwachte dingen, waar de radioshow op aan moet sluiten. “We hadden een team aan de telefoon die moest uitwijken voor een vrachtwagen, die reden de auto in elkaar”, schetst Van Puffelen de hectiek op sommige momenten. “We gaan alle teams bellen als er dingen gebeuren, ook kunnen de mensen thuis een boodschap in spreken voor teams. Ik kan mij voorstellen dat er ook allerlei papa’s en mama’s meerijden en hoe leuk is het als je even een boodschap van je dochter krijgt op de radio.”

De samenwerking met Get A Grip bevalt ook de organisatie van de toertocht goed. “Ik vind het onwijs leuk”, aldus Vincent Wedekind van Navigate North. “Ik vind de interactie met de teams heel erg leuk, maar ik vind het ook leuk dat mensen het spannend vinden om een interview te doen en dat moeten leren. Je hoort ze soms een beetje stuntelen op de radio, maar daar kan ik enorm van genieten.” Hij verwacht dat het online-radiostation uit Doetinchem de komende jaren een rol blijft spelen in de wedstrijd: “Dit gaan we wel een paar jaartjes volhouden.”

Liedjes aanvragen
De teams van Navigate North genieten ook van de muziek van het Achterhoekse online-radiostation. “Af en toe wordt er voor jou een liedje aangevraagd en dat is leuk”, laat deelnemer Bart Walraven vanuit het noorden weten. “Ook het aanvragen van een nummertje voor een ander team, om op te peppen om of te pesten, is hartstikke leuk om te doen.”

‘Geen duidelijkheid’
Niet alleen voor de rijders is de tocht een avontuur. Voor de jonge radiomakers is het elke dag ook weer een verrassing wat er gebeurt: “We weten eigenlijk net zo veel als de rijders van Navigate North”, laat radiomaker Thom Redlich weten. “De enige duidelijkheid die ik heb, is dat ik geen duidelijkheid heb.” Sean Bloemendaal vult aan: “Het is een heel nieuw avontuur voor mij, ik heb wel voor hetere vuren gestaan maar dit is een heel nieuw vuur dat ik moet trotseren."

Andere kleding
De dj's van Get A Grip maken één week lang twaalf uur per dag radio en dat is niet altijd even gezellig. “Tuurlijk zul je elkaar niet even aardig vinden, maar over het algemeen zijn we wel een goed team”, geeft Sean toe, die volgend jaar zelf ook wel mee wil rijden: “Dat lijkt me een heel mooi idee, maar dan moet ik wel andere kleding aan.”

Hoewel de uitzending niet te volgen is via de radio, kunnen mensen het wel vinden op de app en de website van Navigate North.

Foto: REGIO8

Lees ook

COBOsembo0.png

Doetinchemse boksschool laat Surinaamse gemeenschap in Osembo opbloeien

Een jaar geleden begon boksschooleigenaar Dirk Chevalking uit Doetinchem aan een bijzonder avontuur. De eigenaar van COB Doetinchem opende een nieuwe vestiging in het Surinaamse Osembo, met als doel om mensen richting, discipline en perspectief te bieden via de bokssport. Een jaar later bezocht hij de locatie en zag hij hoe groot de impact inmiddels is geworden.

Afvalscheiden in Oude IJsselstreek.jpg

Betalen per leging grijze container Oude IJsselstreek heeft effect, restafval kilo’s gedaald

De nieuwe manier van afval inzamelen in de gemeente Oude IJsselstreek, heeft volgens de gemeente zelf effect. Inwoners betalen vanaf 2024 per leging van de grijze container. Door het nieuwe VANG-beleid (Van afval naar grondstof) is het restafval per persoon per jaar kilo’s gedaald, maar het doel van voormalig wethouder Janine Kock is nog niet gehaald.

GemeentehuisLochem.jpeg

Lochemse raad verdeeld over plannen rondom kartbaan in Eefde

De Lochemse raad is verdeeld over de plannen rond de kartbaan aan de Elzerdijk in Eefde. Meerdere partijen vinden de uitbreiding van de kartbaan niet passen  in de natuurlijke omgeving en hebben grote moeite met de gevolgen voor natuur, de toename van parkerende auto’s op de zandweg en omwonenden. Er zijn amendementen en een motie aangekondigd.

haverkort10.png

Informateur Haverkort blijft na afhaken CDA bij raadsprogramma met vijf partijen

Informateur Erik Haverkort zet in Berkelland in op een raadsprogramma met vijf partijen. Het opstappen van het CDA aan de onderhandelingstafel vormt voor hem geen beletsel.

StokhorsterparkHummelo0.png

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 14.48.29.jpg

Winterswijker aangehouden na onderzoek naar mogelijk explosief in auto

Een 41-jarige man uit Winterswijk is dinsdagmiddag kort aangehouden in verband met een onderzoek naar een mogelijk explosief in een voertuig. De EOD kwam ter plaatse, maar uiteindelijk bleek het niet om een explosief te gaan. De man is later weer vrijgelaten.