gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gendringse Gent gevlogen voor groot onderhoud, inwoners verbaasd

48674b47f4f261a5811f260644d31946.jpg

Het kunstwerk dat voor het gemeentehuis in Gendringen staat, verdwijnt tijdelijk voor groot onderhoud. Onderhoud dat zo groot is, dat het beeld maar liefst vier maanden van zijn plek is. Vooral deze tijdspanne leidt tot onbegrip bij inwoners.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar”, reageert een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. De reactie krijgt veel bijval van andere inwoners “Ik was in een weekje klaar geweest... kansloos weer”, valt er onder andere te lezen. De vork zit echter iets anders in de steel. De gemeente heeft een hele goede reden voor de duur van het onderhoud. Al zal de Gent de komende tijd eerst rustig in de opslag blijven staan.

Waar veel inwoners namelijk aannamen dat dit een kunstwerk van ijzer is, blijkt dat niet het geval. Het is een werk van polyester met aan de binnenkant schuim en een ijzeren frame. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, laat een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten. Het is nu eerst dus wachten tot het beeld van binnen helemaal droog is.

Water in het kunstwerk
Het onderhoud is dan ook hoognodig. De buitenkant van het beeld is verweerd en zit vol kleine breukjes en scheurtjes. Daarnaast laten de lagen verschillend materiaal op een aantal plekken los. Door deze scheurtjes kon er water in de Gent komen waardoor het stalen frame is gaan roesten bij de poot. “De buitenkant wordt geschuurd en de slechte plekken in het polyester worden weer hersteld. Daarnaast zal het roest verwijdert worden van het stalen frame bij de poot, zodat hier ook weer een laag polyester overheen gezet kan worden. Wanneer al deze gebreken verholpen zijn, komt er een nieuwe laklaag in de juiste kleur overheen”, aldus de woordvoerder.

Dus even zandstralen, schuren en lakken zoals werd gesuggereerd op sociale media zit er niet in. Voorlopig moeten de inwoners van Oude IJsselstreek de Gent nog wel even missen voor het gemeentehuis.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.