gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gendringse Gent gevlogen voor groot onderhoud, inwoners verbaasd

Het kunstwerk dat voor het gemeentehuis in Gendringen staat, verdwijnt tijdelijk voor groot onderhoud. Onderhoud dat zo groot is, dat het beeld maar liefst vier maanden van zijn plek is. Vooral deze tijdspanne leidt tot onbegrip bij inwoners.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar”, reageert een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. De reactie krijgt veel bijval van andere inwoners “Ik was in een weekje klaar geweest... kansloos weer”, valt er onder andere te lezen. De vork zit echter iets anders in de steel. De gemeente heeft een hele goede reden voor de duur van het onderhoud. Al zal de Gent de komende tijd eerst rustig in de opslag blijven staan.

Waar veel inwoners namelijk aannamen dat dit een kunstwerk van ijzer is, blijkt dat niet het geval. Het is een werk van polyester met aan de binnenkant schuim en een ijzeren frame. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, laat een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten. Het is nu eerst dus wachten tot het beeld van binnen helemaal droog is.

Water in het kunstwerk
Het onderhoud is dan ook hoognodig. De buitenkant van het beeld is verweerd en zit vol kleine breukjes en scheurtjes. Daarnaast laten de lagen verschillend materiaal op een aantal plekken los. Door deze scheurtjes kon er water in de Gent komen waardoor het stalen frame is gaan roesten bij de poot. “De buitenkant wordt geschuurd en de slechte plekken in het polyester worden weer hersteld. Daarnaast zal het roest verwijdert worden van het stalen frame bij de poot, zodat hier ook weer een laag polyester overheen gezet kan worden. Wanneer al deze gebreken verholpen zijn, komt er een nieuwe laklaag in de juiste kleur overheen”, aldus de woordvoerder.

Dus even zandstralen, schuren en lakken zoals werd gesuggereerd op sociale media zit er niet in. Voorlopig moeten de inwoners van Oude IJsselstreek de Gent nog wel even missen voor het gemeentehuis.

Lees ook

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.