gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemengde gevoelens bij aftrap laatste editie Mañana Mañana

2a8c59b0fa6d20844fc5cb3af1e8e324

De allerlaatste editie van het Achterhoekse festival Mañana Mañana op landgoed Oolde in Laren is van start gegaan. De organisatie, artiesten en bezoekers kijken met een dubbel gevoel naar het festivalweekend.

Viggo Zweverink | Remco Geurts | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Mañana Mañana is gewoon een heel mooi feestje. Wij balen ontzettend, maar dit is een besluit dat wij moesten nemen", zegt Chuck Sterk van de Feestfabriek. "Wij hopen er een hele gave editie van te maken." Ondanks dat het de laatste editie is, maakt dit de sfeer voor de bezoekers niet minder. Zo zegt een bezoeker: "Ik ben hier nu voor de eerste keer, maar ik ben blij dat ik deze laatste editie nog mee mag maken."

Veel vaste festivalgangers vinden het jammer dat dit jaar de laatste keer Mañana Mañana is. "Toch moet ik wel een traantje wegpinken", zegt een festivalganger, die door zijn kleding ieder jaar een opvallende verschijning is. "Mensen denken dat ik van de feestcomissie ben, maar ik ben hier gewoon voor de gezelligheid!" Ook pianist Roel Spanjers gaat het Achterhoekse festival missen: "Het is zo leuk, zo landelijk. Het is echt een feest om hier te spelen."

Drassig
De organisatoren van het festival in Laren moeten door de heftige regenval alles op alles zetten om het festivalterrein klaar te maken. Door de drassige ondergrond konden er namelijk geen zware machines worden gebruikt. "Dat ging dit jaar echt niet, dan rijd je het gras zo kapot dat het voor het begin al een bende is", aldus Sterk. "Gisteravond moest er nog een vloertje worden gelegd in de totempaaltent, maar als je met 25 man aan het sjouwen bent ligt het er zo in."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

Lees ook

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.

RellenDidam

Dilemma’s achter de schermen rond uit de hand gelopen bekerfinale Didam: 'Opschalen?'

Bij de bekerfinale tussen voetbalclubs Longa'30 uit Lichtenvoorde en Bennekom op het sportcomplex van DVC'26 in Didam gaat het woensdag 13 mei vreselijk mis. Na afloop van de met 5-4 door Bennekom gewonnen wedstrijd ontstaan meerdere vechtpartijen en wordt veel vuurwerk afgestoken. De gemeente, politie en justitie houden dan al dagen rekening met mogelijke ongeregeldheden, dat blijkt uit tientallen via de Wet open overheid (Woo) openbaar gemaakte documenten. Toch wordt pas na het laatste fluitsignaal een noodbevel afgegeven.

Gaanderen112

Fietser gewond na aanrijding in Gaanderen

Een fietser is vrijdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Gaanderen. Het slachtoffer moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.