gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente maakt blunder, stoep in Gaanderen komt weer terug

90ac03867b864e39f4df1ffbf3c4c27d

Gemeente Doetinchem erkent een blunder te hebben gemaakt bij het verwijderen van de stoep aan De Doorbraak in Gaanderen. Tijdens een onderhoudsbeurt werd het trottoir recent weggehaald, tot grote onvrede van omwonenden. Na overleg met de gemeente en de gemeentelijke buitendienst BUHA is nu besloten een stoep terug te plaatsen.

Hidde Vinkenvleugel |
“Bij het maken van de plannen hebben we ons niet goed gerealiseerd dat het trottoir destijds op verzoek van inwoners van Gaanderen is aangelegd”, vertelt een woordvoerder van de gemeente. ”Dat hadden we moeten navragen, maar dat hebben we helaas niet gedaan.” De gemeente Doetinchem zag een pad door het nabijgelegen park als goed alternatief voor de stoep, maar dat schoot in het verkeerde keelgat bij inwoners. Er volgde een gesprek met de lokale dorpsraad, waar de gemeente en BUHA hun excuses aanboden aan inwoners van het dorp.

In samenspraak met de dorpsraad is besloten om alsnog een stoep te plaatsen bij De Doorbraak. Er komt een nieuw voetgangerspad, een meter langs de weg, gemaakt van 'padvast'. Dit is een duurzaam en waterdoorlatend materiaal, wat het afwateringsprobleem moet verhelpen. Na een jaar wordt geëvalueerd of het pad voldoet aan de wensen van de gemeente en inwoners. Als blijkt dat dit materiaal toch niet geschikt is, wordt er alsnog een pad van stoeptegels teruggeplaatst

'Smerige streek'
Eerder deze maand werd er vol verbazing gekeken naar het verwijderen van het trottoir. De stoep die in 1996 vanwege veiligheidsreden werd geplaatst, was ineens verdwenen. Inwoners eisten van de gemeente dat de stoep per direct werd herplaatst. Zo werd de actie door omwonenden bestempeld als een ‘smerige streek’ en een ‘waardeloze actie’. De grootste frustratie was volgens de omwonenden dat er niet werd gecommuniceerd vanuit de gemeente over het verwijderen.

Afwatering
Reden om de stoep weg te halen is volgens een gemeentewoordvoerder de afwatering. Door het verwijderen van het stenen trottoir, zou het water direct in de grond moeten verdwijnen. “Dit soort aanpassingen doet BUHA op meerdere plekken in de gemeente om te zorgen dat onze leefomgeving steeds beter is voorbereid op hevige droogte of regenval”, aldus de woordvoerder.

Foto: REGIO8

Lees ook

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

ThomasDuivenvoorden10

De Graafschap verliest opnieuw en is hekkensluiter

De Graafschap is er opnieuw niet in geslaagd om de punten in eigen huis te houden. De ploeg van Thomas Duivenvoorden was bij vlagen niet bij machte om een vuist te maken en verloor van NAC Breda: 1-2.

WhatsApp Image 2026-09-19 at 16.04.36

Vrachtwagen uit Spanje klemgereden en doorzocht door politie in Doetinchem

Een vrachtwagen uit Spanje is donderdag klemgereden door de politie in Doetinchem. Het voertuig is later doorzocht. Wat de aanleiding van de actie was is niet nog bekend, daar komt nog meer duidelijkheid over.

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.