gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente maakt blunder, stoep in Gaanderen komt weer terug

90ac03867b864e39f4df1ffbf3c4c27d

Gemeente Doetinchem erkent een blunder te hebben gemaakt bij het verwijderen van de stoep aan De Doorbraak in Gaanderen. Tijdens een onderhoudsbeurt werd het trottoir recent weggehaald, tot grote onvrede van omwonenden. Na overleg met de gemeente en de gemeentelijke buitendienst BUHA is nu besloten een stoep terug te plaatsen.

Hidde Vinkenvleugel |
“Bij het maken van de plannen hebben we ons niet goed gerealiseerd dat het trottoir destijds op verzoek van inwoners van Gaanderen is aangelegd”, vertelt een woordvoerder van de gemeente. ”Dat hadden we moeten navragen, maar dat hebben we helaas niet gedaan.” De gemeente Doetinchem zag een pad door het nabijgelegen park als goed alternatief voor de stoep, maar dat schoot in het verkeerde keelgat bij inwoners. Er volgde een gesprek met de lokale dorpsraad, waar de gemeente en BUHA hun excuses aanboden aan inwoners van het dorp.

In samenspraak met de dorpsraad is besloten om alsnog een stoep te plaatsen bij De Doorbraak. Er komt een nieuw voetgangerspad, een meter langs de weg, gemaakt van 'padvast'. Dit is een duurzaam en waterdoorlatend materiaal, wat het afwateringsprobleem moet verhelpen. Na een jaar wordt geëvalueerd of het pad voldoet aan de wensen van de gemeente en inwoners. Als blijkt dat dit materiaal toch niet geschikt is, wordt er alsnog een pad van stoeptegels teruggeplaatst

'Smerige streek'
Eerder deze maand werd er vol verbazing gekeken naar het verwijderen van het trottoir. De stoep die in 1996 vanwege veiligheidsreden werd geplaatst, was ineens verdwenen. Inwoners eisten van de gemeente dat de stoep per direct werd herplaatst. Zo werd de actie door omwonenden bestempeld als een ‘smerige streek’ en een ‘waardeloze actie’. De grootste frustratie was volgens de omwonenden dat er niet werd gecommuniceerd vanuit de gemeente over het verwijderen.

Afwatering
Reden om de stoep weg te halen is volgens een gemeentewoordvoerder de afwatering. Door het verwijderen van het stenen trottoir, zou het water direct in de grond moeten verdwijnen. “Dit soort aanpassingen doet BUHA op meerdere plekken in de gemeente om te zorgen dat onze leefomgeving steeds beter is voorbereid op hevige droogte of regenval”, aldus de woordvoerder.

Foto: REGIO8

Lees ook

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.