gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente Lochem vraagt mening inwoners over huisvesting Oekraïners

c0564f4b5bb29729ac4f577409b9cb93.jpg

Inwoners van Gorssel en Eefde kunnen hun mening geven over de plannen van de gemeente Lochem om Oekraïense ontheemden en andere mensen die met spoed een woning zoeken, te huisvesten. Inwoners kunnen hun stem laten horen tot 9 oktober.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
'De klankbordgroep is niet gevraagd om 'in te stemmen' met de ideeën en plannen, maar om hun zorgen, aandachtspunten en ideeën te delen. Mede op basis daarvan hebben we nu een stedenbouwkundig plan gemaakt', schrijft de gemeente Lochem in de oproep op hun website. Inwoners kunnen het stedenbouwkundig plan op de website inzien en hun wensen of bedenkingen via een reactieformulier achterlaten.

In Gorssel is de strook langs de N348 (locatie Smitskamp) aangewezen als locatie waar maximaal tien jaar lang 35 flexwoningen komen te staan. In Eefde is de Detmerskazerne aangewezen als locatie voor 35 flexwoningen. Voor beide locaties geldt dat tachtig procent van de flexwoningen bedoeld is voor ontheemden uit Oekraïne. Ongeveer twintig procent is bestemd voor andere spoedzoekers.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.