gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente Doetinchem vindt tijdelijke vervanger voor wethouder Moors

80331d99b94755efb2b779c3301a3e42

Rabella Wiersma- de Faria is de tijdelijke vervanger van wethouder Patrick Moors in de gemeente Doetinchem. De wethouder zit een lange periode thuis vanwege burn-out klachten en daarom is de gemeente op zoek gegaan naar een tijdelijke vervanger. Na een zorgvuldige selectie hebben ze deze vervanger in Wiersma-de Faria gevonden.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Toen ik hoorde dat er een plaatsvervangend wethouder in Doetinchem werd gezocht, heb ik geen moment geaarzeld”, vertelt Wiersma-de Faria in haar introductie als tijdelijk wethouder. “Met mijn ervaring als voormalig ondernemer, mantelzorger en wethouder weet ik dat met mijn gedrevenheid veel kan worden bereikt.” Wiersma-de Faria is hiervoor ook wethouder geweest voor lokale partijen in de gemeenten Rotterdam en Opmeer.

Opmerkelijk is dat de tijdelijke wethouder woonachtig is in Hoogwoud in gemeente Opmeer, ongeveer twee uur rijden vanaf het gemeentehuis. Daar heeft Wiersma-de Faria al wel over nagedacht. Ze heeft meerdere familieleden in de regio wonen waar ze kan blijven slapen. Daarnaast heeft ze ook aangegeven rijden niet erg te vinden.

De gemeente Doetinchem heeft vertrouwen in de tijdelijk vervanger. “Wiersma-de Faria heeft veel ervaring met een groot deel van de portefeuille van Moors”, beschrijft Doetinchem. “Wij zijn er dan ook van overtuigd dat Wiersma-de Faria namens GemeenteBelangen Doetinchem met haar persoonlijkheid, kennis en ervaring een goede bijdrage kan leveren aan de ambities van de gemeente Doetinchem.” Hoe lang de tijdelijk wethouder de plaats van Moors in gaat vullen is niet duidelijk. Het ziekteverlof voor wethouders is zestien weken. Dit kan twee keer verlengd worden met zestien weken.

Meerdere zieken
Ook fractievoorzitter Rosa Giesen zit de komende tijd ziek thuis. Haar taken worden overgenomen door partijgenoot Marcel Zaaijer. De zetel van Giesen wordt tijdelijk overgenomen door Rob Mullink. Eva Fontijn wordt aangesteld als fractieopvolger.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.