Ulft, Netherlands

Geld voor veilige oversteek 'bij de ijssalon' in Lochem

Oversteek 'bij de ijssalon'. REGIO8.
‘Wat een raar en gevaarlijk punt!’ Het is voor bijna elke automobilist die voor het eerst door Lochem rijdt een onaangename verrassing, in een onoverzichtelijke bocht met een hobbel: de oversteek Oosterbleek-Zuiderbleek, ‘bij de ijssalon’, waar fietsers voorrang hebben.
Domien Esselink | 14 mei 2025 16:12 | Aangepast op 14 mei 2025 16:12
De gemeenteraad van Lochem grijpt een financiële meevaller aan die oversteek te verbeteren en veiliger te maken. Als onderdeel van het nieuwe fietsplan voor Lochem. Er komt een fietsstraat door Lochem die het station, het centrum en het Staring College met elkaar moet verbinden. De totale kosten bedragen 4,5 miljoen euro en dankzij een provinciale subsidie vallen de kosten lager uit.

'Niet veilig genoeg'
Het bedrag dat overblijft wordt dus benut om bovengenoemde oversteek te verbeteren, zo besloot de gemeenteraad maandagavond. Fractievoorzitter Martine Willems van de PvdA kwam daarvoor met een voorstel dat door de raad werd omarmd. Zoals ook door VVD-raadslid Guido de Wit: “De oversteek is niet veilig genoeg. Zeker niet voor kinderen.”

“Het is een sympathiek voorstel en past goed in het plan”, reageerde wethouder Michiel Rijsberman, die wel een kanttekening maakte. „Het geld dat overblijft komt terecht in de algemene middelen. De afweging wat daarmee gebeurt is aan de raad. Wij zouden het zo niet hebben voorgesteld, maar kunnen er wel mee leven als het zo wordt aangenomen.”

Lees meer over:

Lochem|

Lees ook

Backhuijs benoemd tot waarnemend burgemeester Lochem

Frans Backhuijs wordt de tijdelijke opvolger van Sebastiaan van ‘t Erve als burgervader van de gemee...

Normaal speelt weer op historische grond in Lochem

Ook dit jaar treedt de Achterhoekse rockband Normaal op in het Openluchttheater in Lochem. In 2024 k...

Sporthal in Lochem verloren, maar hoop leeft bij L.T.T.C. De Toekomst

In de sporthal waar tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst uit Lochem gevestigd is, brak begin janua...

Coalitie Lochem streeft naar nieuw akkoord met Arco Hofland als formateur

De coalitie in Lochem moet in korte tijd opnieuw een formatieproces doorlopen en een nieuwe wethoude...

Hijswerkzaamheden Nettelhorsterbrug Lochem succesvol afgerond

De laatste onderdelen van de Nettelhorsterbrug in Lochem zijn vrijdag op hun plek gehesen, en hierme...

Lochemse wethouder Leliveld dient ontslag in

Ria Leliveld vertrekt per direct als wethouder van de gemeente Lochem. Het vertrek van de wethouder ...