gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gehavend De Graafschap op bezoek bij laagvlieger FC Den Bosch

a9e7ba82b2cbc4d01b69afa882ca9b89

De Graafschap wil vrijdagavond op bezoek bij FC Den Bosch de slechte reeks van de afgelopen weken doorbreken. Trainer Jan Vreman moet dat doen zonder de zieke Devin Haen en de in de wedstrijd tegen Cambuur uitgevallen Jan Lammers en Alexander Büttner.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"We missen er een paar en dat moeten we opvangen", aldus trainer Jan Vreman die niks over de vervangers los wilde laten. "Dat gaan we morgen zien, ik wil de opstelling nog niet geven. We gaan morgen kijken hoe we dat doen." In Noord-Brabant treft De Graafschap de nummer negentien van de competitie. Ondanks de stand van de ranglijst verwacht Vreman een stugge tegenstander. "Het is een elftal dat ontzettend veel wil jagen vanuit een bepaalde structuur", schetst de trainer het spel van de Bosschenaren. "Ze zetten echt heel hoog druk, dan moet je zorgen dat je er voetballend doorheen kunt komen”. Middenvelder Philip Brittijn ziet ook een ander wapen van de tegenstander van vrijdag: "In de counter zijn ze ook gevaarlijk dus daar moeten we goed voor oppassen, maar ik denk dat we ons daar goed op hebben voorbereid."

De Graafschap wist maar één van de laatste vier wedstrijden te winnen. Alhoewel hij het moeilijk te voorspellen vindt, kan Laagvlieger FC Den Bosch volgens Brittijn een fijne tegenstander zijn om aan het vertrouwen te werken. "Het zou mooi zijn als we daar gewoon met drie punten weggaan en ook een keer met een goede, mooie, dikke overwinning", aldus de Winterswijker. "Voor het gevoel is dat wel nodig."

'Werk aan de winkel'
Hoe het kan dat De Graafschap in een zwakke periode zit is volgens de middenvelder moeilijk te verklaren: "Het voetbal is gewoon minder dan we voorheen deden, maar ik denk dat we het zeker in ons hebben. De energie is er en we hebben een goede groep met goede voetballers dus uiteindelijk moet het lukken, alleen is er wel werk aan de winkel."

Brittijn in vorm
De jonge Achterhoeker is een onbetwiste basisspeler en een van de sterkhouders van de Superboeren. De laatste weken komt hij steeds beter in vorm en dat is terug te zien aan zijn individuele acties aan de rechterkant van het veld. "Het hoort sowieso bij mij als speler. Ook al speel ik een mindere wedstrijd ik zou dat altijd wel doen", geeft het jeugdproduct van de Doetinchemmers aan. "Vooral tegen Dordrecht lukte het veel en ik hoop dat het morgen ook zo is, want dan zie jij mij wel in mijn lekkerste vorm."

2023 goed afsluiten
Na het uitduel op Stadion de Vliert wacht dinsdag de wedstrijd in de tweede ronde van de KNVB beker op bezoek bij Quick Boys, drie dagen later wacht het laatste duel van het kalenderjaar. "Voor de supporters en ook voor het team is het lekker als je 2023 goed afsluit en drie overwinningen pakt", schetst Brittijn. "Én een ronde doorgaat in de beker." Voor trainer Jan Vreman is het doel ook duidelijk: "We hebben nu nog drie wedstrijden te gaan en daarin moeten we gewoon alles geven."

Vermoedelijke opstelling: Bakker; Fortes, Hardeman, Schenk, Schoppema; Warmerdam, Brittijn, Colyn; Van Gilst, Flakus-Bosilj, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.