gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen vuurwerkslachtoffers naar Slingeland tijdens oud en nieuw

7c97a2ee8f060d9972bd8a7d401091e3

Tijdens Nieuwjaarsnacht is er geen enkel persoon met letsel door vuurwerk opgenomen in het Slingeland in Doetinchem. Uniek volgens een woordvoerder, maar van een rustige nacht in het ziekenhuis was er door vele patiënten met virusinfecties geen sprake.

Redactie REGIO8 |
"Het was een beetje een normale horeca-nacht, maar niet extreem", zegt een woordvoerder over de afgelopen nacht in het Doetinchemse ziekenhuis. Op oudejaarsdag zelf werden er wel twee mensen opgenomen met verwondingen aan het gezicht na het afsteken van vuurwerk. In de nacht zelf, kwam er niemand. "Dat hebben we in het verleden weleens anders gezien", geeft de woordvoerder aan. "We weten natuurlijk niet wat er bij de huisartsenposten is binnengekomen, maar mensen met ernstige verwondingen worden dan alsnog doorverwezen. Misschien zijn mensen extra voorzichtig geweest omdat het waaide, maar ik heb er geen reden voor."

Spreken van een rustige nacht in het ziekenhuis kan echter niet. Waar er geen drukte met vuurwerkslachtoffers was, zijn er momenteel wel veel patiënten opgenomen met verschillende virussen. "Dat zie je landelijk en ook bij ons", aldus de woordvoerder, die doelt op de griep, het RS-virus en het coronavirus. "Het is gewoon nog steeds best druk op onze spoedeisende hulp omdat er allerlei virussen heersen."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.