gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen vuurwerkslachtoffers naar Slingeland tijdens oud en nieuw

7c97a2ee8f060d9972bd8a7d401091e3.jpg

Tijdens Nieuwjaarsnacht is er geen enkel persoon met letsel door vuurwerk opgenomen in het Slingeland in Doetinchem. Uniek volgens een woordvoerder, maar van een rustige nacht in het ziekenhuis was er door vele patiënten met virusinfecties geen sprake.

Redactie REGIO8 |
"Het was een beetje een normale horeca-nacht, maar niet extreem", zegt een woordvoerder over de afgelopen nacht in het Doetinchemse ziekenhuis. Op oudejaarsdag zelf werden er wel twee mensen opgenomen met verwondingen aan het gezicht na het afsteken van vuurwerk. In de nacht zelf, kwam er niemand. "Dat hebben we in het verleden weleens anders gezien", geeft de woordvoerder aan. "We weten natuurlijk niet wat er bij de huisartsenposten is binnengekomen, maar mensen met ernstige verwondingen worden dan alsnog doorverwezen. Misschien zijn mensen extra voorzichtig geweest omdat het waaide, maar ik heb er geen reden voor."

Spreken van een rustige nacht in het ziekenhuis kan echter niet. Waar er geen drukte met vuurwerkslachtoffers was, zijn er momenteel wel veel patiënten opgenomen met verschillende virussen. "Dat zie je landelijk en ook bij ons", aldus de woordvoerder, die doelt op de griep, het RS-virus en het coronavirus. "Het is gewoon nog steeds best druk op onze spoedeisende hulp omdat er allerlei virussen heersen."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.