gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen treinen tussen Doetinchem en Winterswijk, laatste deel van groot onderhoud

98c1e5732c00ecca7767b02c9fc56537.jpg

Reizigers die van Winterswijk naar Doetinchem willen met het openbaar vervoer kunnen vanaf zondag een week lang geen gebruik maken van de trein. ProRail begint aan het laatste deel van groot onderhoud aan het Achterhoekse traject.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De werkzaamheden beginnen in de nacht van zaterdag op zondag om 00.00 uur in en nabij de kom van Winterswijk. In de loop van de week wordt er ook gewerkt aan het traject buiten de kom in de richting van Aalten. "Er wordt dag en nacht gewerkt en er is geen treinverkeer mogelijk", zo meldt de gemeente Winterswijk. Vervoerder Arriva zet bussen in om reizigers te vervoeren. "Meerdere spoorwegovergangen in Winterswijk zijn afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid."

Het grootschalige project begon dit jaar in juni. In twee weken tijd werd er aan het spoor gewerkt in de gemeente Doetinchem, Oude IJsselstreek en Aalten. Ruim acht kilometer aan spoor werd daar vernieuwd door een zogeheten ombouwtrein van negenhonderd meter lang. In augustus heeft aannemer Swietelsky in opdracht van de spoorbeheerder ook nog twee dagen onderhoud uitgevoerd.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.