gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen doorlaatposten en fuiken voor grenscontroles vanaf 9 december

c0178a625085d24a12374455ad3a5958

Geen vaste doorlaatposten, geen extra krachten voor de Koninklijke Marechaussee en geen extra kosten voor de herinvoering van de grenscontroles. Dit schrijft minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer die veel bedenkingen heeft over de noodzaak ervan. In navolging van Duitsland, voert ook Nederland grenscontroles in. Vanaf 9 december gaan deze van start en duren tot 8 juni 2025.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
De Koninklijke Marechaussee (KMar) gaat de extra controles uitvoeren ‘op basis van informatie en risicoanalyse’. En er worden geen fuiken gezet, wat de zorgen over lange wachttijden bij de grens lijkt weg te nemen, meldt het ANP. Daarbij heeft Faber beloofd de grensgemeenten beter te betrekken bij haar plannen voor grenscontroles. Ze beloofde bij de evaluaties na drie en zes maanden in gesprek te blijven met de burgemeesters van de grensgemeenten over het verloop van de controles.

Volgens Faber voert het kabinet de ‘binnengrenscontroles’ in om migratie en mensensmokkel tegen te gaan. Met deze maatregel hoopt de minister meer grip te krijgen op ‘de stromen’, schrijft ze. Ook benadrukt Faber dat de controles geen negatieve gevolgen zullen hebben voor het dagelijkse grensverkeer. Ze schrijft aan de Kamer: “Bij de grenscontroles worden geen snelheidsbeperkende maatregelen genomen.”

De marechaussee zal op basis van een risico- informatiegestuurde beoordelingen de controles gaan uitvoeren. Ondanks deze mededelingen zien grensgemeenten aan de grens met Duisland en België de controles aan Nederlandse zijde niet zitten. Ze hebben een hinderlijk effect op het leven in de grensstreek.

Lees ook

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt ideaal festivalweer vanaf de Zwarte Cross

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf de Zwarte Cross in Lichtenvoorde voorspelt de weerboer ideaal festivalweer.