Ulft, Nederland
Terug

Geen diensten, maar café en verenigingen in de St. Martinuskerk in Etten

9384bd306caa7604f102a99a1e725597.jpg

Geen kerkdiensten meer, maar een café én een thuisbasis voor verschillende verenigingen. De St. Martinuskerk in Etten staat volgend jaar een flinke metamorfose te wachten naar een multifunctioneel en cultureel centrum voor het dorp.

Jasper Hazelaar |
“We moesten wel, want anders wordt Etten een dood dorp”, zegt Peter Ketelaar, voorzitter van de Stichting Erfgoed Sint Martinus Etten, over de noodzaak. Door de sluiting van zalencentrum Köster was er ruimtegebrek. “Dat krijgt helaas een andere bestemming”, weet Ketelaar. “Dus het is belangrijk dat verenigingen weer fatsoenlijk onderdak krijgen, die noodzaak is er echt. Zoals voor het Ettens Mannenkoor, de carnavalsverenigingen en de toneelvereniging. De behoefte is zeer groot."

Vanuit de stichting ligt er een plan om een geïsoleerde ‘box’ in het kerkgebouw te plaatsen. “De kerkbanken gaan weg, net als de vloer, en dan gaan we die box plaatsen”, legt Ketelaar uit. “Daarin komen drie afzonderlijke ruimtes, die samen ook één grote ruimte kunnen worden.” De verbouwing begint nadat er vanuit het bisdom toestemming is om de kerk aan de eredienst te onttrekken. De laatste dienst staat gepland voor zondag 7 januari.

Vrienden van Sint Martinus
Met de provincie, gemeente Oude IJsselstreek en Europese gelden krijgt de financiering van de ambitieuze verbouwing meer en meer vorm. Vanaf volgende week kunnen inwoners van het dorp zelf ook bijdragen. “Die hebben de unieke gelegenheid om Vriend van Martinus te worden”, vertelt Ketelaar, die aangeeft dat zij jaarlijks een bijdrage kunnen leveren. “Zodat we voor de exploitatie ook een vaste vorm van inkomsten hebben.”

‘Jammer, maar blij’
De pijn van het sluiten van een kerk blijft bestaan, maar toch is er tevredenheid bij het parochiebestuur. “Dat blijft altijd jammer, maar we zijn altijd blij met een goede herbestemming”, zegt pastoor Hans Pauw van de Parochie Maria Laetitia. “Wij denken dat we die gevonden hebben. De stichting is heel enthousiast, maakt goede plannen en weet verenigingen in het dorp te enthousiasmeren. We hebben er vertrouwen in dat het ze lukt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.