gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen botten gevonden bij onderzoek in Hoog-Keppel

462c06d8882dde2348146cf041b475bc.jpg

Op de nieuwbouwlocatie aan de A.G. Noijweg in Hoog-Keppel is vorige week een archeologisch onderzoek geweest naar mogelijke grafresten. Na onderzoek blijkt dat er geen menselijke resten zijn aangetroffen, de woningbouw kan daardoor doorgaan.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De gemeente Bronckhorst en projectontwikkelaar De Bunte werden er door de regionaal archeoloog op gewezen dat er op de nieuwbouwlocatie mogelijk resten van een begraafplaats uit de negentiende eeuw aanwezig waren. "Volgens het archeologische onderzoeksrapport blijkt de aanwezigheid van een algemene begraafplaats uit kaarten uit begin negentiende eeuw", aldus een woordvoerder van de gemeente. "De begraafplaats is vermoedelijk in de negentiende eeuw een keer geruimd, maar de vraag was hoe goed dat is gebeurd."

Op het terrein zijn enkele proefgaten gemaakt om te kijken of er menselijke botten of resten van graven naar boven zouden komen, dit was niet het geval. Hierdoor is er ook geen verder archeologisch onderzoek nodig. De gemeente laat weten dat er geen vertraging van het nieuwbouwproject is. Op de nieuwbouwlocatie aan de A.G. Noijweg, de voormalige gemeentewerf , komen zes levensloopbestendige woningen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.