gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen botten gevonden bij onderzoek in Hoog-Keppel

462c06d8882dde2348146cf041b475bc

Op de nieuwbouwlocatie aan de A.G. Noijweg in Hoog-Keppel is vorige week een archeologisch onderzoek geweest naar mogelijke grafresten. Na onderzoek blijkt dat er geen menselijke resten zijn aangetroffen, de woningbouw kan daardoor doorgaan.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De gemeente Bronckhorst en projectontwikkelaar De Bunte werden er door de regionaal archeoloog op gewezen dat er op de nieuwbouwlocatie mogelijk resten van een begraafplaats uit de negentiende eeuw aanwezig waren. "Volgens het archeologische onderzoeksrapport blijkt de aanwezigheid van een algemene begraafplaats uit kaarten uit begin negentiende eeuw", aldus een woordvoerder van de gemeente. "De begraafplaats is vermoedelijk in de negentiende eeuw een keer geruimd, maar de vraag was hoe goed dat is gebeurd."

Op het terrein zijn enkele proefgaten gemaakt om te kijken of er menselijke botten of resten van graven naar boven zouden komen, dit was niet het geval. Hierdoor is er ook geen verder archeologisch onderzoek nodig. De gemeente laat weten dat er geen vertraging van het nieuwbouwproject is. Op de nieuwbouwlocatie aan de A.G. Noijweg, de voormalige gemeentewerf , komen zes levensloopbestendige woningen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.