gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen botten gevonden bij onderzoek in Hoog-Keppel

462c06d8882dde2348146cf041b475bc

Op de nieuwbouwlocatie aan de A.G. Noijweg in Hoog-Keppel is vorige week een archeologisch onderzoek geweest naar mogelijke grafresten. Na onderzoek blijkt dat er geen menselijke resten zijn aangetroffen, de woningbouw kan daardoor doorgaan.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De gemeente Bronckhorst en projectontwikkelaar De Bunte werden er door de regionaal archeoloog op gewezen dat er op de nieuwbouwlocatie mogelijk resten van een begraafplaats uit de negentiende eeuw aanwezig waren. "Volgens het archeologische onderzoeksrapport blijkt de aanwezigheid van een algemene begraafplaats uit kaarten uit begin negentiende eeuw", aldus een woordvoerder van de gemeente. "De begraafplaats is vermoedelijk in de negentiende eeuw een keer geruimd, maar de vraag was hoe goed dat is gebeurd."

Op het terrein zijn enkele proefgaten gemaakt om te kijken of er menselijke botten of resten van graven naar boven zouden komen, dit was niet het geval. Hierdoor is er ook geen verder archeologisch onderzoek nodig. De gemeente laat weten dat er geen vertraging van het nieuwbouwproject is. Op de nieuwbouwlocatie aan de A.G. Noijweg, de voormalige gemeentewerf , komen zes levensloopbestendige woningen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Rijnbrug Emmerik3

Rijnbrug bij Emmerich het hele weekend dicht

De grote brug bij Emmerich over de Rijn gaat opnieuw een paar dagen dicht. Vanaf vanavond, 18 september om 20.00 uur kan het grensverkeer de brug niet meer over. Dit geldt voor auto’s, vrachtwagens en bussen. De afsluiting duurt tot maandagochtend 21 september 5.00 uur. Het verkeer wordt dit weekend omgeleid via de Rijnbrug bij Rees.

Koning40

Koning Willem-Alexander heropent Kasteel huis Bergh: ‘Pareltje in de Achterhoek’

Koning Willem-Alexander heeft Kasteel Huis Bergh officieel heropend na een lange renovatie en verduurzaming. Dat deed hij door een eigen munt te slaan in de muntkelder van het kasteel. Floris de Gelder, kasteeldirecteur, leidde de koning door ‘zijn’ vernieuwde kasteel.

blur ongeluk vv

Twee auto’s botsen hard op kruising in Varsseveld

Bij een ongeval op de kruising van de Aaltenseweg en de Gesinkkampstraat in Varsseveld zijn twee auto’s hard met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen raakten flink beschadigd.

Grenscontroles Duitsland

Einde vaste grenscontroles A12, Montferland blij

Er komt een einde aan de vaste grenscontroles op de A12. De huidige controles die voor meerdere ernstige ongelukken zorgden worden vervangen door flexibele controles. Daarmee wordt er gehoor gegeven aan de kritiek van zowel Achterhoekse als Duitse kant.