gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gebrek aan bouwruimte zet carnaval in Montferland onder druk

96fbc6598f61ebbe6fa7c64638b1ee00

Carnavalsverenigingen in Montferland hebben moeite met het vinden van plekken waar carnavalsgroepen wagens kunnen bouwen omdat boerenschuren minder beschikbaar zijn. Volgens Gemma Harmsen van vereniging de 11jes uit Nieuw-Dijk, is het belangrijk dat er aandacht voor dit probleem komt om de carnavalsoptocht in stand te houden.

Nick Hermsen | Charlotte van de Kant |
“Het is in deze regio overal een probleem”, vertelt Harmsen. “Het zou zonde zijn als alle verenigingen hier nog veel meer last van gaan krijgen, want het gaat gewoon ten koste van de optocht.” Dat er een tekort is aan plekken waar groepen kunnen bouwen, komt volgens Harmsen doordat er steeds minder agrariërs actief zijn: “Er zijn minder boerderijen met schuren of agrariërs gebruiken schuren voor opslag. Dat is voor een eigenaar veel makkelijker te doen, want daar heb je geen omkijken naar. Een groep bij huis halen is toch anders, dat is gewoon jammer.”

De groep Altied Zat, onderdeel van De Elfjes, was ook hard op zoek naar een plek en zag dat de voormalige brandweerkazerne in Didam leegstond. De jongeren hebben daarom contact opgenomen met de gemeente, die de locatie als tijdelijke bouwplek toewees aan vier groepen. “Het is een stuk cultuur die we dolgraag willen houden en wat enorm veel publiek trekt in februari, wij zullen dat altijd proberen te stimuleren”, vertelt wethouder Rob Mos.

'Perfecte locatie'
De groep Altied Zat is erg blij met de locatie. “Dit is een perfecte locatie”, vertelt wagenbouwer Seb Fontein. “We kunnen hier met meerdere groepen terecht. We hebben mooie roldeuren erin zitten en gelukkig heeft iedereen z'n eigen stekkie, we kunnen hier altijd terecht.” Wethouder Mos ziet het als een prachtige, maar tijdelijke oplossing: "Ze willen het wel vast hebben, maar dat is een lastig iets.”

Sloop brandweerkazerne
De voormalige brandweerkazerne gaat namelijk dit jaar nog tegen de vlakte. “De tweede week van januari zou de sloopkogel er in gaan. dat hebben we weten te stellen in overleg met de sloper", vertelt Mos. "Nu gaat het gebouw begin maart tegen de vlakte.”

Geen perspectief
Vlak na carnaval moet Altied Zat opnieuw zoeken naar een nieuwe locatie. “We hebben nog geen perspectief”, geeft Fontein aan. “We hebben nog geen bouwplek, hopelijk komt er nog iets op ons pad, daar duimen we dan maar op.”

Foto: REGIO8

Lees ook

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.