gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

G-team De Graafschap blij met steun

6c643d3dacd7f6cfd89ceadab380a2de.jpg

Het G-team van De Graafschap is sinds de start in 2019 omarmd door de Doetinchemse voetbalcub. De spelers en staf maken zich op voor een nieuw seizoen vol hoogtepunten, waarvan de eerste de presentatie op de Open Dag was.

Tim Rondeel |
“Ik denk dat het heel belangrijk is voor hun”, aldus trainer Boudewijn Inja. “We willen ze als De Graafschap toch de mogelijkheid bieden om hun droom waar te maken. Hun droom om toch een keer in een profteam te voetballen, dat is iets wat ze nooit hebben gekund.” De leden van het G-team hebben al bijzondere jaren achter de rug, met onder meer het spelen van een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. Ze zijn dan ook blij met de waardering die ze voelen. “Het is natuurlijk fantastisch dat je zo wordt gepresenteerd, dit is echt het leven als een prof”, aldus trainer Inja.

Onder de vlag van de betaald voetbalorganisatie voelt het team zich uiterst serieus genomen. “We hebben bijna gelijke faciliteiten als de spelers van het eerste”, laat de trotse trainer weten. “We spelen op het hoofdveld, we trainen op De Bezelhorst (trainingscomplex De Graafschap, red.) en we gaan met de spelersbus naar uitwedstrijden.” Behalve het trainen op de voetbalcapaciteiten, kunnen de spelers zich volgens Inja ook ontwikkelen op andere gebieden: “Ze leren ook omgaan met pers, supporters en publiek maar het alle belangrijkst is dat ze onderling gewoon vrienden worden.”

‘Allemaal ons best doen’
Begin september begint het G-team met trainen en dat doen ze met meerdere nieuwe spelers. “We hebben een scoutingsdag gehad en ik denk dat we hele goede spelers hebben”, blikt Inja vooruit. Hoewel sportieve resultaten niet het belangrijkste zijn, hebben de spelers zelf een duidelijk doel voor komend seizoen. “Dat we allemaal ons best doen”, vertelt Eddy Scholten, de assistent-trainer, voordat hij afsluit met zijn bekende yell: “Citroen, citroen, citroen we worden kampioen!”

Foto: REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.