gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fractievoorzitter Morsink weg na 'coup'

714d9767120d208131fc88fba385f092.jpg

OBL/BBB heeft Evelien Daalwijk aangesteld als nieuwe fractievoorzitter voor de lokale partij in de gemeente Berkelland. Zij volgt Bennie Morsink op, omdat er volgens de raadsleden onvoldoende vertrouwen is in het leiderschap van Morsink.

Dean van het Laar |
“We willen alle neuzen dezelfde kant op hebben staan”, stelt raadslid Bouke Winters, “Na de verkiezingen kwam het idee bij het grootste gedeelte van de raadsleden dat Bennie Morsink niet de juiste voorzitter voor ons is.” Morsink zelf spreekt van een regelrechte coup: “De mensen van de BBB hebben ons gebruikt om in de raad te komen. Ze hebben geen enkele inspanning hoeven te leveren, en alle kosten rondom de verkiezingscampagne zijn uit de pot van OBL betaald. De afspraak was dat ik de komende vier jaar fractievoorzitter zou blijven, tot 2026. Nu zo kort na de verkiezingen wil mevrouw Daalwijk het stokje al overnemen, dat zag ik niet zitten.”

Morsink laat weten dat hij aanblijft als raadslid voor de partij: “Ik laat de kiezers niet in de steek. Het is mijn intentie om aan te blijven als raadslid en het volk te dienen.” Ook raadslid Winters van OBL/BBB hoopt dat na hectische tijden de rust terugkeert: “We hebben Evelien Daalwijk aangesteld, omdat zij de meeste voorkeur genoot onder de nieuwe leden van de BBB. Ze is open, eerlijk, transparant, verbindend en heeft een no-nonsense-aanpak. Bennie Morsink wilde nog heel graag door, maar hij vervulde de rol van voorzitter niet zoals wij dat graag zouden willen. Daarom hebben we de knoop doorgehakt en dit besluit genomen.”

‘Berichtje van mijn dochter’
Morsink werd afgelopen vrijdag via een mail op de hoogte gebracht: “Ik kreeg een berichtje van mijn dochter dat er maandagavond een vergadering zou plaatsvinden waarin ze een nieuwe fractievoorzitter wilden aanstellen. Ik was een paar dagen op vakantie, dus ik heb het naast me neergelegd. Ik heb verder niet te horen gekregen op welke gronden ze mij ongeschikt vinden als fractievoorzitter, dat ga ik in een toekomstig gesprek vast nog wel te horen krijgen. Ik wil de komende dagen eerst alles op een rijtje zetten voor mezelf, en daarna mogen ze het gesprek met mij aangaan.”

Foto: Bas te Velthuis

Lees meer over:

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.

Grondwater laag ondanks sneeuw Hengelo Omroep GLD.jpg

Grondwater laag ondanks sneeuw: 'Vertrekpunt niet ideaal'

Het zonnetje schijnt fel boven de velden in de Achterhoek. Het is begin maart, maar met temperaturen die oplopen richting de 16 graden voelt het eerder als april. Het heerlijke weer maakt ons vrolijk, maar in de Achterhoek houden ze de situatie goed in de gaten: het begint namelijk al droog te worden. In die omstandigheden kijken boeren en het waterschap gespannen vooruit. Want als het de komende weken droog blijft, zakken de grondwaterstanden snel.