gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Formatie met Lokaal Belang Montferland

5db06386e1b84c08266703ebe6a7f944.jpg

Nu het CDA uit de formatie is gestapt richten Helder, Lijst Groot Montferland en de PvdA hun pijlen op een andere vierde partij om een ruime meerderheid te realiseren in de gemeenteraad. De beoogde partij is Lokaal Belang Montferland (LBM) met drie zetels.

Charlotte van de Kant |
De vier partijen praten vrijdag met elkaar. Eerder deze week heeft er al een gesprek plaatsgevonden. Volgens formateur Arthur Boone is er gekeken of de partijen elkaar kunnen vinden en dat lijkt nu wel zo te zijn. “Het lijkt een goede optie te zijn”, zegt de formateur. De partijen Helder, Lijst Groot Montferland en de PvdA zijn, nadat CDA afhaakte als gevolg van de tegenstellingen over industrieterrein DocksNLD2, op zoek gegaan naar een vierde partij. "Wij zijn er geen voorstander van om met een hele krappe meerderheid een coalitie te vormen", zei PvdA-raadslid Ingrid Wolsing onlangs.

De partij van fractievoorzitter John van Schriek heeft drie zetels en daarmee komt de coalitie op een meerderheid van zestien zetels. In totaal zijn in Montferland 25 zetels. Lokaal Belang Montferland zat inzake de 'dozendiscussie' (DocksNLD2) op dezelfde lijn met het CDA en werd al in een vroeg stadium door informateur Bert Berghoef uit de formatie gehaald. Ondanks die tegenstelling met LGM, Helder en PvdA neemt LBM nu weer deel aan de gesprekken. Van Schriek wil niet reageren en verwijst door naar formateur Arthur Boone.

DocksNLD
Net als bij het CDA zal ook bij Lokaal Belang Montferland DocksNLD2 dus het meest belangrijke dossier tijdens de besprekingen zijn. Van Schriek gaf eerder aan dat het niet door laten gaan van DocksNLD2 geen discussiepunt is. "We hebben geïnvesteerd en als we dat loslaten missen we ook een hele hoop inkomsten", aldus van Schriek op 4 mei van dit jaar.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.