gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Festival Huntenpop gaat voor het eerst uitverkopen

b80428c817a0df11b6184ed2ba311979

Het festival Huntenpop gaat voor het eerst na 31 eerdere edities uitverkopen. De organisatie verwacht woensdagmiddag de elfduizendste zaterdagkaart over de digitale toonbank te zien gaan.

Bart Sollman |
“We hebben nu 99,6 procent van de kaarten verkocht”, vertelt organisator Bert Messing in de loop van de ochtend. De organisatie geeft aan niet te weten waarom deze editie zo in trek is. “Zeg jij het maar, weet jij het?”, vertelt Messing. Liquido, Level42, UB40, K’s Choice en Golden Earring, zomaar een greep uit de artiesten die op eerdere edities stonden die niet uitverkocht waren. Waarom lukt het dan dit jaar wel met onder andere Suzan & Freek, Flemming, S10, Son Mieux en Di-rect? “Waar we in de oorsprong vooral blues en hardrock op het programma hadden staan, wordt het nu steeds meer populaire muziek”, zegt Messing. “We heten niet voor niets HuntenPOP.”

Dit jaar is er volgens de organisatie echt voor ieder wat wils. “We zorgen dat er overal altijd iets te beleven is op het terrein. Met vijf podia lukt dat zeker”, zegt Messing. Hoewel er veel is ingezet op populaire artiesten, blijven er ook acts voor de liefhebbers over. Een voorbeeld daarvan is DeWolff. Messing: “Een aantal jaar geleden stonden ze als broekies op Huntenpop, nu zijn ze een gevestigde naam en komen ze weer.”

Gratis vrijdagkaarten
In de weken voor het festival, was Huntenpop één van de meest besproken onderwerpen op Facebookgroepen in de regio, mede dankzij de gratis vrijdagkaarten. Al Jaren krijgen de inwoners van omringende dorpen twee kaarten in de brievenbus. Inwoners waren ongeduldig, bijna jaloers op mensen die al kaarten kregen. “Dat is elk jaar, mensen worden zenuwachtig als ze de kaarten nog niet hebben. Als het goed is hebben de meeste mensen de kaarten nu binnen. Als ze die niet hebben kunnen ze altijd een mailtje sturen”, aldus Messing. Nu de meeste kaarten binnen zijn, worden ze in diezelfde Facebookgroepen ook weer volop aangeboden.

Laarzen aan?
De weersvoorspellingen voor het festival zelf lijken aardig goed te zijn. Maar aan een festival gaan weken van opbouwen vooraf, inclusief zware machines die het veld kapot rijden. Daar zijn nu de nodige maatregelen voor getroffen. “Het veld ziet er goed uit, ik denk dat mensen gewoon met sneakers kunnen komen”, zegt Messing. Er wordt alles aan gedaan om het terrein zo goed mogelijk te houden. “We weten natuurlijk niet wat het weer precies doet, maar we hebben nog een paar dagen om het terrein te herstellen.”


Foto: REGIO8 (Archief)

Lees meer over:

| |

Lees ook

BoerinnenkalenderBRONBoerenDingen.nl

Achterhoekse boerinnen stralen op Boerinnenkalender: ‘Ik voelde me een prinsesje’

De 21-jarige Evanne Wolsink uit Halle en de 23-jarige Majorie Roeterdink uit Gorssel schitteren in de vijftiende editie van de Boerinnenkalender. Beide Achterhoekse boerendochters hadden in eerste instantie niet verwacht uitgekozen te worden, maar zijn nu toch in lingerie te zien op de kalender.

ongelukaaltenlichtenvoorde

Motorrijder zwaargewond na mislukte inhaalactie tussen Aalten en Lichtenvoorde

Een motorrijder is woensdagmiddag zwaargewond geraakt bij een aanrijding na een inhaalmanoeuvre op de N313 tussen Aalten en Lichtenvoorde. De weg is tijdelijk afgesloten en de Verkeersongevallenanalyse (VOA) komt ter plaatse.

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

_IMG0981_isselburg_feuerwehr_umzug_blaulichtfahrt

Korpsen uit grensstreek rukken uit voor verhuizing brandweer Isselburg

Brandende fakkels, veel blauwe zwaailichten, vier brandweerwagens en veel Isselburgers op de been. De Isselburgse brandweer verhuisde vrijdag in een optocht naar hun gloednieuwe herbouwde brandweerkazerne. De uitvalsbasis is van betekenis voor de grensstreek. De ruimte kent tevens een opleidcentrum waarmee hulp en bestrijding van incidenten van deze lokale brandweerpost verder reikt dan alleen het blussen van lokale branden.

RichardRoelofs0

Roelofsen na 22 jaar weg bij De Graafschap: ‘Mijn blauwwitte hart blijft voor altijd’

De wegen van Richard Roelofsen en De Graafschap scheiden dit seizoen na 22 jaar. Het contract van de voormalig assistent-trainer en interim hoofdtrainer wordt door de Doetinchemmers niet verlengd vanwege een verschil van inzicht over zijn rol.