gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

FC Twente gaat aan de haal met 'De Graafschap-leus'

49134bfababf208f5bef9f277e22b253

De leus 'Veur Altied' die door De Graafschap sinds vijf jaar gebruikt wordt is nu ook opgedoken bij eredivisionist FC Twente. Ter aankondiging van het verlengen van de seizoenkaart gebruiken de Tukkers dezelfde slogan.

Tim Rondeel |
FC Twente trapte dinsdagochtend de verlenging van seizoenkaarten af onder de noemer 'Veur Altied'. In Doetinchem ging gelijk een belletje rinkelen. "Wij spelen natuurlijk al een aantal seizoenen in een shirt met daarop deze slogan", aldus een woordvoerder van De Graafschap. "We gebruiken deze ook in veel van onze communicatie." De Doetinchemmers reageerden dan ook met een knipoog op het gebruik van de tekst: "Mooie slogan, hè", valt er te lezen in de reactie via Twitter.
De Graafschap gebruikt de leus ongeveer vijf jaar. "Destijds had de Brigata Tifosi een grote actie ter ere van ons 65 jarig bestaan", aldus de woordvoerder. "Daarop stond heel groot 'Veur Altied'. Sindsdien gebruiken wij deze slogan." De tekst wordt onder meer gebruikt in de kraag van het shirt. Ook kwam het terug in de theatervoorstelling 'Veur Altied, een prijzenkast vol verhalen' en kregen supporters twee jaar geleden een beeldje cadeau bij verlenging van hun seizoenkaart.
1875bc5efb4b6709f94e12c3f1fbc9f2
Maatschappelijke tak
Ook de maatschappelijke tak van de Superboeren gebruikt de tekst. Aan de hand van de Stichting De Graafschap Verbindt organiseert de voetbalclub het project 'Veur Altied'. Sinds 2021 worden onder die noemer activiteiten georganiseerd voor 55-plussers.

Verlengen seizoenkaart
Waar FC Twente vandaag 'Veur Altied' gebruikt om de aftrap voor het verlengen van de seizoenkaart te communiceren, moeten de supporters van de De Graafschap nog even geduld hebben. "Daarover informeren wij deze week nog", laat de club weten.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.