gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘Fanvak’ basisschool Beltrum juicht voor elke passerende wielrenner Olympia’s Tour

e91027a6bd09266a748ed4bcd8d9fc42

Het ‘fanvak’ op het schoolplein van de basisschool in Beltrum juicht elke renner toe die zojuist gestart is. Het gejoel om de minuut doorbreekt de stilte op het Mariaplein in Beltrum, dat bijna geruisloos gastheer is van de 71ste editie van Olympia’s Tour.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Voor het hek bij het startpodium staan voornamelijk ouderen, van wie enkelen met een mobieltje in de hand, om de start van de renners voor de tijdrit te filmen. Mogelijk de opa’s en oma’s van de merendeel jonge talenten op een racefiets, of in dit geval een tijdritfiets. De mogelijke toekomstige wereldtoppers fietsen een parcours over 10,9 kilometer tegen de klok door het buitengebied van Beltrum.

'Mooi tijdritrondje'
“Ik heb nog een beetje meegeholpen met het parcours van de tijdrit en de eerste reacties zijn dat ze het een heel mooi tijdritrondje vinden. Heb ik er tòch een beetje kijk op”, vertelt burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland woensdagmiddag in Beltrum.

Zou de opening van Olympia’s Tour ook in Beltrum zijn geweest als Van Oostrum geen burgemeester van Berkelland was geweest? “Nee. De eerste etappe zou in Tiel zijn, maar de organisatie had daar last van wegwerkzaamheden”, reageert Van Oostrum. “Ze zochten een alternatief en toen hebben ze mij gebeld. Of ik een mogelijkheid zag om op zo’n korte termijn een tijdrit kwijt te kunnen. Ja, die ruimte zien we wel, heb ik geantwoord en het is gelukt.”

'Pensionado's'
Hij gaat op het Mariaplein aan de praat met de voormalige amateurtoppers Joop Ribbers en Reinier Hassink. De burgemeesters zegt dat er weinig wielrenners zijn om te kijken naar de start van de tijdrit. “Er zijn vooral pensionado’s”, zegt een lachende Ribbers over de publieke belangstelling in zijn geboortedorp.

“Het is voor Berkelland de derde keer op een rij”, zegt Van Oostrum, doelend op de aanwezigheid van Olympia’s Tour in ‘zijn’ gemeente. “Twee jaar geleden was de finish in Ruurlo, vorig jaar in Neede en nu is hier de tijdrit en zondag de start van de laatste etappe in Neede.”

Hij heeft de zin nog niet uitgesproken of er klink weer gejoel vanaf het schoolplein. De Beltrumse schoolkinderen juichen voor de zoveelste maal voor een passerende wielrenner, met een rondje van 10,9 kilometer voor de boeg over lange stukken op boerenwegen, met af en toe een bocht. Inderdaad, een tijdritparcours bij uitstek.

Lees meer over:

Lees ook

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.