Ulft, Netherlands

EXPOGA keert na 50 jaar terug als verbindend evenement voor Gaanderen

Foto: REGIO8
Na vijftig jaar keert de voorheen populaire beurs, EXPOGA weer terug in Gaanderen. In de jaren 70 en 80 veranderde sporthal De Pol in het dorp naar een luxe beurs door de lokale ondernemers. Het evenement trok destijds jaarlijks duizenden bezoekers.
Remco Geurts | Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel | 8 november 2024 16:07 | Aangepast op 8 november 2024 16:07
“Het was toen voor de regio een heel festijn, mensen kwamen overal vandaan”, beschrijft organisator Didier van Det. “Er kwamen ook artiesten optreden uit het hele land, zoals Anita Meijer.” Het werd na deze succesvolle edities financieel niet meer haalbaar om de beurs te blijven organiseren. “Nu bestaat de sporthal 50 jaar en een aantal verenigingen ook, daarom dachten we dat het maar weer eens een keer moest gebeuren.”

Volgens de initiatiefnemers was het broodnodig om iets te doen voor de leefbaarheid en toekomst van Gaanderen. “De betrokkenheid bij verenigingen in het dorp begint langzamerhand terug te lopen”, aldus Van Det. “De toon die wij met de EXPOGA duidelijk willen maken is dan ook: ‘Kijk eens wat we in Gaanderen allemaal te bieden hebben, maak daar dan ook gebruik van.”

Gaanderen moet samen komen
Dorpsverbinder Coen Stevens wil de krachten van de inwoners en ondernemers gebruiken tijdens het evenement. “Er gaan heel veel dingen goed in Gaanderen, maar het kan nog beter”, legt Stevens uit. “Ik wil de saamhorigheid vergroten tijdens het evenement, zodat je met heel Gaanderen een beter dorp maakt voor de toekomst.”

Smaakt naar meer
Het terugkeren deed veel herinneringen ophalen bij de inwoners van Gaanderen. De organisatie hoopt dat de beurs weer in ere hersteld wordt en dat het een terugkerend fenomeen blijft. “Ik hoor veel geluiden om mij heen dat als het een succes is, dat het bijvoorbeeld eens in de vijf jaar terug moet keren”, aldus Van Det. “Laten we eerst eens kijken hoe deze editie verloopt en dan zien we wel verder.”

Lees meer over:

Gaanderen|Doetinchem|EXPOGA|

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...