Ulft, Netherlands

EXPOGA keert na 50 jaar terug als verbindend evenement voor Gaanderen

Foto: REGIO8
Na vijftig jaar keert de voorheen populaire beurs, EXPOGA weer terug in Gaanderen. In de jaren 70 en 80 veranderde sporthal De Pol in het dorp naar een luxe beurs door de lokale ondernemers. Het evenement trok destijds jaarlijks duizenden bezoekers.
Remco Geurts | Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel | 8 november 2024 16:07 | Aangepast op 8 november 2024 16:07
“Het was toen voor de regio een heel festijn, mensen kwamen overal vandaan”, beschrijft organisator Didier van Det. “Er kwamen ook artiesten optreden uit het hele land, zoals Anita Meijer.” Het werd na deze succesvolle edities financieel niet meer haalbaar om de beurs te blijven organiseren. “Nu bestaat de sporthal 50 jaar en een aantal verenigingen ook, daarom dachten we dat het maar weer eens een keer moest gebeuren.”

Volgens de initiatiefnemers was het broodnodig om iets te doen voor de leefbaarheid en toekomst van Gaanderen. “De betrokkenheid bij verenigingen in het dorp begint langzamerhand terug te lopen”, aldus Van Det. “De toon die wij met de EXPOGA duidelijk willen maken is dan ook: ‘Kijk eens wat we in Gaanderen allemaal te bieden hebben, maak daar dan ook gebruik van.”

Gaanderen moet samen komen
Dorpsverbinder Coen Stevens wil de krachten van de inwoners en ondernemers gebruiken tijdens het evenement. “Er gaan heel veel dingen goed in Gaanderen, maar het kan nog beter”, legt Stevens uit. “Ik wil de saamhorigheid vergroten tijdens het evenement, zodat je met heel Gaanderen een beter dorp maakt voor de toekomst.”

Smaakt naar meer
Het terugkeren deed veel herinneringen ophalen bij de inwoners van Gaanderen. De organisatie hoopt dat de beurs weer in ere hersteld wordt en dat het een terugkerend fenomeen blijft. “Ik hoor veel geluiden om mij heen dat als het een succes is, dat het bijvoorbeeld eens in de vijf jaar terug moet keren”, aldus Van Det. “Laten we eerst eens kijken hoe deze editie verloopt en dan zien we wel verder.”

Lees meer over:

Gaanderen|Doetinchem|EXPOGA|

Lees ook

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...