gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘Explosief’ bij woning in Halle blijkt een pers voor wietolie

341cee95c800b028550c7a95a9df9007

Een mogelijke bom heeft dinsdag voor de nodige consternatie gezorgd in het kleine dorp Halle. De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) kwam zelfs ter plaatse, maar het bleek om een wietpers te gaan. Mogelijk werd er een wietkwekerij opgebouwd in het huis.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De politie kwam rond 13.15 uur ter plaatse bij het huis aan de Roggestraat omdat er mogelijk verdovende middelen zouden liggen. Agenten konden in eerste instantie niks vinden, wel zagen ze een opmerkelijk apparaat staan. Omdat het vermoeden bestond dat het om een explosief ging, kwamen ook brandweerlieden en medewerkers van de EOD naar de locatie toe. Verder onderzoek maakte duidelijk dat het niet om een bom ging, maar om een pers waarmee olie uit wiet kan worden gehaald.

Hoewel er geen explosief is gevonden, zijn er verschillende goederen aangetroffen die volgens een politiewoordvoerder ‘wijzen op de voorbereiding van een hennepkwekerij‘. Om welke spullen het exact ging, kon ze niet aangeven. Er zijn dinsdag geen aanhoudingen verricht. “Het onderzoek ter plaatse is afgerond, maar er wordt wel verder onderzoek gedaan naar de mogelijke voorbereidingen voor een hennepkwekerij”, aldus de woordvoerder.

Lees ook

Zonne-energie-zonne-panelen-Foto-gemeente-Lochem

Bronckhorst wil energietransitie voortaan samen met inwoners vormgeven

Bronckhorst wil inwoners, ondernemers en organisaties in de gemeente een grotere rol geven in de energietransitie. Zoals eerder naar buiten is gebracht wordt de realisatie van grootschalige energieopwekking gepauzeerd, zoals de plannen voor een windpark bij Keppel-Eldrik.

WhatsApp Image 2026-09-29 at 07.22.05

Explosie Dinxperlo jaagt buurt de stuipen op het lijf: 'Ik voel me niet meer veilig'

"Het ging zo hard. De muren trilden", vertelt een vrouw uit Dinxperlo dinsdagochtend. Iets na 03.30 uur ging bij de woning naast haar een explosief af. De schrik zit er nog altijd goed in bij buurtbewoners. In de Aaldersbeeklaan, waar de knal te horen was, overheerst het gevoel van onveiligheid.

BrandBeltrum

Brandweer blust brandend afval op akker in Beltrum

De brandweer heeft maandag een beginnende brand op een akker in Beltrum weten te blussen. Er is een onderzoek gestart naar de oorzaak.

FayeWissing0

Faye (16) uit Braamt is Miss Teenager Netherlands: ‘Had dit echt niet verwacht’

De 16-jarige Faye Wissing uit Braamt mag zich het komende jaar Miss Teenager Netherlands noemen. Ze won in Veenendaal de grote finale en eindigde als nummer één van zo’n vierhonderd aanmeldingen. Toen ze te horen kreeg dat ze had gewonnen, wist ze niet wat haar overkwam.

lichtenvoorde112

Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde is een persoon gewond geraakt. De automobilist kwam in de berm terecht waardoor hij onder andere een boom ramde.

Snelle

Deze artiesten treden op bij Thuis Bij Snelle Festival

Guus Meeuwis, Kraantje Pappie en Miss Montreal treden volgend jaar op in recreatiegebied Bussloo tijdens het Thuis Bij Snelle Festival. Het is de tweede editie van het eendaagse festival van de Gorsselse artiest Snelle.