gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘Explosief’ bij woning in Halle blijkt een pers voor wietolie

341cee95c800b028550c7a95a9df9007

Een mogelijke bom heeft dinsdag voor de nodige consternatie gezorgd in het kleine dorp Halle. De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) kwam zelfs ter plaatse, maar het bleek om een wietpers te gaan. Mogelijk werd er een wietkwekerij opgebouwd in het huis.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De politie kwam rond 13.15 uur ter plaatse bij het huis aan de Roggestraat omdat er mogelijk verdovende middelen zouden liggen. Agenten konden in eerste instantie niks vinden, wel zagen ze een opmerkelijk apparaat staan. Omdat het vermoeden bestond dat het om een explosief ging, kwamen ook brandweerlieden en medewerkers van de EOD naar de locatie toe. Verder onderzoek maakte duidelijk dat het niet om een bom ging, maar om een pers waarmee olie uit wiet kan worden gehaald.

Hoewel er geen explosief is gevonden, zijn er verschillende goederen aangetroffen die volgens een politiewoordvoerder ‘wijzen op de voorbereiding van een hennepkwekerij‘. Om welke spullen het exact ging, kon ze niet aangeven. Er zijn dinsdag geen aanhoudingen verricht. “Het onderzoek ter plaatse is afgerond, maar er wordt wel verder onderzoek gedaan naar de mogelijke voorbereidingen voor een hennepkwekerij”, aldus de woordvoerder.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.