Ulft, Nederland
Terug

‘Explosief’ bij woning in Halle blijkt een pers voor wietolie

341cee95c800b028550c7a95a9df9007.jpg

Een mogelijke bom heeft dinsdag voor de nodige consternatie gezorgd in het kleine dorp Halle. De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) kwam zelfs ter plaatse, maar het bleek om een wietpers te gaan. Mogelijk werd er een wietkwekerij opgebouwd in het huis.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De politie kwam rond 13.15 uur ter plaatse bij het huis aan de Roggestraat omdat er mogelijk verdovende middelen zouden liggen. Agenten konden in eerste instantie niks vinden, wel zagen ze een opmerkelijk apparaat staan. Omdat het vermoeden bestond dat het om een explosief ging, kwamen ook brandweerlieden en medewerkers van de EOD naar de locatie toe. Verder onderzoek maakte duidelijk dat het niet om een bom ging, maar om een pers waarmee olie uit wiet kan worden gehaald.

Hoewel er geen explosief is gevonden, zijn er verschillende goederen aangetroffen die volgens een politiewoordvoerder ‘wijzen op de voorbereiding van een hennepkwekerij‘. Om welke spullen het exact ging, kon ze niet aangeven. Er zijn dinsdag geen aanhoudingen verricht. “Het onderzoek ter plaatse is afgerond, maar er wordt wel verder onderzoek gedaan naar de mogelijke voorbereidingen voor een hennepkwekerij”, aldus de woordvoerder.

Lees ook

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.

e862ec72-3d88-4755-b7bb-973b4d1daad8.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Aan de grens van Duitsland bij Eibergen, voorspelt de weerboer een weekend met wisselvallig weer. Na het weekend komt de lente weer terug.

a6f81e8f-d494-409b-9fe5-acf9bd9b4f22.jpg

Huurling Nolan Martens geniet in de Achterhoek: ‘Het is gaan, gaan, gaan’

Nog geen maand nadat Nolan Martens (21) op huurbasis tekende bij De Graafschap is hij onbetwist basisspeler in Doetinchem. De Belgische verdediger oogt gretig en lijkt zijn draai gevonden te hebben in de Achterhoek. Hij wil zich vrijdagavond nabij de grens van zijn vaderland nog nadrukkelijker laten zien.

VanKeukentafelNaarKieslijst2.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Bennie en Inge Morsink in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Bennie en dochter Inge Morssink, samen namens OBL op de kieslijst van Samen D’ran in Berkelland.