gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘Explosief’ bij woning in Halle blijkt een pers voor wietolie

341cee95c800b028550c7a95a9df9007

Een mogelijke bom heeft dinsdag voor de nodige consternatie gezorgd in het kleine dorp Halle. De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) kwam zelfs ter plaatse, maar het bleek om een wietpers te gaan. Mogelijk werd er een wietkwekerij opgebouwd in het huis.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De politie kwam rond 13.15 uur ter plaatse bij het huis aan de Roggestraat omdat er mogelijk verdovende middelen zouden liggen. Agenten konden in eerste instantie niks vinden, wel zagen ze een opmerkelijk apparaat staan. Omdat het vermoeden bestond dat het om een explosief ging, kwamen ook brandweerlieden en medewerkers van de EOD naar de locatie toe. Verder onderzoek maakte duidelijk dat het niet om een bom ging, maar om een pers waarmee olie uit wiet kan worden gehaald.

Hoewel er geen explosief is gevonden, zijn er verschillende goederen aangetroffen die volgens een politiewoordvoerder ‘wijzen op de voorbereiding van een hennepkwekerij‘. Om welke spullen het exact ging, kon ze niet aangeven. Er zijn dinsdag geen aanhoudingen verricht. “Het onderzoek ter plaatse is afgerond, maar er wordt wel verder onderzoek gedaan naar de mogelijke voorbereidingen voor een hennepkwekerij”, aldus de woordvoerder.

Lees ook

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.

20230709-onweer-in-barchem-foto-diger-rossel-van-rtv-ideaal

Code geel voor Achterhoek: kans op stevige onweersbuien

Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege een plaatselijke stevige onweersbui. Er worden tussen 14:00 uur en 20:00 uur stevige buien verwacht.

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.