gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Euregionaal natuurgebied in de markt gezet

d16caa4798a7331f47beb568bed19f8e

SuHet gebied rond de Eltenberg en het Bergherbos moet de aankomende jaren toeristisch beter op de kaart komen te staan. Natuurmonumenten, Stichting Huis Bergh, Stadt Emmerich am Rhein en de gemeente Montferland werken daarvoor samen, om zo de kwaliteit van het gebied te verhogen.

Tim Rondeel |
“We bevinden ons in een grensgebied en we hebben gemerkt dat we dit gebied alleen gezamenlijk kunnen vermarkten omdat het ook een gemeenschappelijk natuurgebied is”, aldus Manon Loock-Braun. “Daarom hebben we overleg gehad over wat we samen kunnen doen om het gebied in de markt te zetten.” De samenwerking moet ervoor zorgen dat meer mensen het gebied leren kennen. "Het is belangrijk dat heel veel mensen ons gebied weten te vinden", geeft Rob Vister, voorzitter Stichting Montferland Marketing, aan. “Als je kijkt naar het achterliggende gebied bij ons: Noordrijn-Westfalen, dat heeft zeventien miljoen inwoners. Dat is een potentieel aan mensen die dichtbij wonen en we dus graag hierheen willen halen."

In het gebied is door het project twee miljoen euro geïnvesteerd. “Daardoor hebben we heel veel dingen kunnen realiseren”, laat Loock-Braun weten. “Zo hebben we hier bijvoorbeeld het toeristeninformatiepunt en het uitzichtpunten op de Eltenberg en een camperparkeerplaats gecreëerd.” Ook is er een grensoverschrijdende cultuurroute langs loopgraven en bunkerresten aangelegd. “We hebben ook in Huis Bergh geïnvesteerd en in de uitkijktoren Hulzenberg”, vertelt Loock-Braun. “En volgens mij heeft zich het dat ook al terugbetaald.”

Projecten voortzetten
Stadt Emmerich is tevreden over de samenwerking in het natuurgebied en ze hopen dan ook dat het een voorbode is voor de toekomst: “Wij zouden natuurlijk blij zijn als het een vervolg krijgt”, geeft Loock-Braun aan. “En dat we verdere projecten gezamenlijk met onze Nederlandse partners kunnen realiseren.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.