gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Euforie ver te zoeken, maar Berkelland heeft weer een volledig college

d9026c22376864e747856d4f985f2f45

Berkelland heeft weer een compleet college. Arjen Van Gijssel, Gerjan Teselink en Betsy Wormgoor werden drie weken geleden weggestuurd omdat ze niet meer met een specifiek raadslid wilden samenwerken, maar ze zijn dinsdagavond herbenoemd. De lijmpoging lijkt daarmee voorzichtig gelukt, maar burgemeester Joost van Oostrum is nog niet bepaald in juichstemming.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik denk dat er nog heel veel werk ligt, dat bleek ook wel in de raadsvergadering van vandaag (dinsdag, red.)”, aldus Van Oostrum, die zijn college drie weken geleden uit elkaar zag vallen. “Er zal flink gewerkt moeten worden aan onderling vertrouwen tussen raadsleden, organisatie, college én inwoners.” Onder het politieke conflict ligt een onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag. De pijlen richten zich daarin
op een oud-wethouder, die inmiddels D66-raadslid is. Drie wethouders wilden volgens een meerderheid van de raad niet meer met hem samenwerken, dat was reden voor vijf partijen om het vertrouwen op te zeggen.

Ondertussen is de politieke wereld veranderd in de plattelandsgemeente, zijn er eenpitters ontstaan en zijn twee raadsleden van mening veranderd. Daardoor konden de wethouders Wormgoor (PvdA), Teselink (VVD) en Van Gijssel (CDA) terug in functie komen, ook omdat ze een brief hebben verstuurd aan de raad waarin ze uitspreken met álle raadsleden samen te willen werken. Op camera reageren wilden de drie dinsdagavond niet, van een euforische stemming was ook absoluut geen sprake na de herinstallatie.

Raadsakkoord?
Hoe nu verder is de vraag, want de coalitie tussen CDA, PvdA, VVD en D66 lijkt geklapt. VVD-fractievoorzitter Marcellino Kropman heeft daar een idee bij: “Ik heb aangegeven dat wij een raadsbreed akkoord willen hebben. Dat betekent een raadsakkoord. De vorm is voor ons niet belangrijk. Het is wel belangrijk dat we resultaat boeken. Wat er ook uitkomt, moeten we met elkaar zorgen dat Berkelland goed bestuurd wordt.”

Bezuinigingen
De raad heeft het in ere herstelde college met een nota ook een opdracht meegegeven: het komen met bezuinigingen richting 2026. “Dat zullen we als college sowieso moeten uitvoeren”, zegt burgemeester Van Oostrum. Of hij toe is aan de zomervakantie? “De afgelopen drie weken waren wat zwaarder dan normaal, maar ik denk dat iedereen wel uitkijkt naar vakantie. Dat doe ik dus ook.”

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.