gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Etten kleurt rood-wit voor herdenking

383631d8032c79c26de84529a4cff070.jpg

In Etten zijn woensdag de Canadese vlaggen weer gehesen ter voorbereiding op de herdenking van de bevrijding van het dorp op 31 maart 1945. Na twee sobere edities door de coronapandemie kan er weer een ouderwetse herdenking plaatsvinden, inclusief bezoek uit Canada.

Tim Rondeel |
“We vinden het echt geweldig dat we weer kunnen”, aldus Toon Helmes van de organisatie. Het organiseren van de herdenkingen ligt in handen van De Ettense Molenstichting en Stichting Dorpsbelangen Etten. “Het is ook heel belangrijk dat het gebeurt, zeker gezien de situatie in Oekraïne. Het is heel belangrijk dat we beseffen: 'Jongens dat herdenken moeten we echt aan de gang houden'.” Bij de eerdere edities waren ook veel jongeren aanwezig, iets dat volgens Helmes een goed teken is voor het dorp Etten en de herdenking. “We hebben het al van onze ouders overgenomen die de oorlog meegemaakt hebben”, zegt de Ettenaar. “Er is veel jeugd op de been dus ik maak me daar geen zorgen over. Dat herdenken gaat hier in Etten prima door.”

Rond 31 maart, de dag dat Etten in 1945 werd bevrijd, zijn in het dorp altijd veel Canadese vlaggen te zien. Toen de organisatie van de herdenking 25 jaar geleden begon met het hijsen van de vlaggen om de omgekomen Canadezen te eren, waren er snel veel inwoners die meededen met de actie. “Er hangen nu ongeveer honderdvijftig vlaggen door het dorp”, schetst Helmes het aantal rood-witte vlaggen die in het dorp hangen. De band die de Ettenaren met Canada hebben komt voort uit de verhalen die iedereen meegekregen heeft over de strijd: “Er is hier gewoon stevig gevochten. Man aan man hebben ze moeten knokken om het dorp te bevrijden.”

Canadees bezoek
Donderdag is Canadese kolonel Marc LaFortune aanwezig bij de herdenking in Etten. Door de jaren heen gingen al veel Canadese militairen, nabestaanden of ambassadeurs hem voor. “Die mensen vinden het gewoon heel bijzonder dat wij na zoveel jaar, 77 jaar nu, nog steeds aandacht hebben voor de Tweede Wereldoorlog en voor de mensen die het land hebben bevrijdt”, laat Helmes weten. “Ze kunnen het soms niet onder woorden brengen hoe fijn en hoe mooi ze het vinden dat het gewoon ieder jaar wordt herdacht.”

Foto: REGIO8

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.