gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Emoties op de DRU, Kaak-CEO is Officier in Orde van Oranje-Nassau

c69320e5c0b7b363a94e18993609200a.jpg

Lodewijk van der Borg, de CEO van Royal Kaak uit Terborg, is dinsdag in het CIVON Innovatiecentrum in Ulft benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Daarmee is hij de eerste die sinds 2018 als Officier in Oude IJsselstreek wordt onderscheiden. Het was een emotioneel moment voor de directeur, want hij treedt met de hoge onderscheiding in de voetsporen van zijn oudeheer.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Mijn vader werd ook Officier, toen ik zestien jaar oud was, en dat heeft heel veel indruk op mij gemaakt”, zegt Van den Borg, die een klein traantje weg moest pinken na ontvangst van de onderscheiding. “Daar denk je dan toch even aan terug…” Locoburgemeester Ben Hiddinga mocht namens de Koning de onderscheiding uitreiken. “Dit is nog een graad hoger in de rangorde dan Ridder”, verklaart Hiddinga, die uitlegt waar de CEO van Kaak de titel van Officier aan te danken heeft: “Dat betekent dat je ook internationaal van betekenis bent geweest.”

Want het bedrijf Kaak, waar Van der Borg dinsdag precies 12,5 jaar CEO van was, is een belangrijke innovator voor onder meer machines in de internationale bakkerswereld. Ook zet Van der Borg zich persoonlijk in voor maatschappelijke organisaties en innovaties in de sector. Locoburgemeester Hiddinga: “Een van de belangrijkste dingen is dat Lodewijk een mensenmens is. Vanuit dat menselijke karakter doet hij de goede dingen voor het bedrijf. Maar hij doet ook in zijn privésituatie dingen waardoor andere mensen in de gelegenheid worden gesteld om geluk te ervaren.”

Van Achterhoekse startups tot Afrika
Alle prestaties van de kersverse Officier opsommen is bijna onbegonnen werk. Zo geeft Van den Borg adviezen aan startups uit de Achterhoek, ook hij is al vijftien jaar bestuurslid van de School AdviesRaad bij het Almende College en is hij ambassadeur van Bake for Life. Dat project zet zich in om de levens van met name gehandicapte kinderen in Uganda en Kenia te verbeteren.

‘Dat is de dag dat ik dood ben’
De eer is mooi, maar de Kaak-CEO heeft nog voldoende ambitie: “De dag dat dat er niet meer in zit, is de dag dat ik dood ben. We zijn met heel veel dingen bezig. Dat is niet direct voor Kaak van belang, maar ook voor andere zaken. Dus ja, we gaan door met startups ondersteunen, met circulair en innovatief proberen te zijn. Voor de mensen in de Achterhoek, en niet alleen om zoveel mogelijk geld te verdienen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

stationskwartier.png

Stationskwartier Doetinchem krijgt vorm, tweede woonlaag gereed

Het is de meeste mensen waarschijnlijk niet ontgaan: de kale en lege plek naast station Doetinchem wordt steeds verder opgevuld met een nieuwe woontoren. De bouw van het gloednieuwe Stationskwartier, met onder meer veertig sociale huurappartementen, krijgt steeds meer vorm. Inmiddels is ook een mijlpaal bereikt: de tweede woonlaag is gereed.

Hiddinga40.jpg

Ben en Thomas Hiddinga beklimmen samen Alpe d’HuZes na zware diagnose

Vader en zoon Ben en Thomas Hiddinga uit Heelweg doen samen mee aan Alpe d’HuZes. Met duizenden anderen beklimmen zij de beroemde Franse berg om geld op te halen voor kankeronderzoek. Voor Ben is de deelname extra bijzonder: vorig jaar kreeg hij te horen dat hij ongeneeslijke kanker heeft. Dankzij een succesvolle behandeling kan hij nu samen met zijn zoon de uitdaging aangaan.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.19.27 (1).jpg

Bestuurster van driewielfiets gewond na aanrijding in Doetinchem

Een bestuurster van een driewielfiets in woensdagochtend bij een verkeersongeval in Doetinchem gewond geraakt. De fietsster is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.50.51.jpg

Autowrak uit Oude IJssel in Doetinchem getakeld: 'Bij andere zoektocht tegengekomen'

Waterschap Rijn en IJssel is woensdagochtend druk bezig geweest om een autowrak uit de Oude IJssel in Doetinchem te takelen. Het voertuig werd eind 2024 gevonden en bleek op een diepte van ongeveer vier tot vijf meter diepte te liggen.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.07.47.jpeg

Brand in bedrijfspand in Ulft

De brandweer is woensdagochtend uitgerukt voor een brand in een bedrijfspand in Ulft. Door het snelle optreden van de bedrijfshulpverlener, gevolgd door de inzet van de brandweer, kon erger worden voorkomen.

afsluiting-parallelweg-Rengersweg.jpg

Parallelweg tussen Lochem en Laren ruim half jaar afgesloten

De parallelweg langs de Rengersweg (N332) tussen Lochem en Laren is ruim een half jaar afgesloten voor verkeer. De provincie Gelderland is bezig om een gedeelte van de weg te verbreden. De werkzaamheden duren tot 18 december.