gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eikels grote uitdaging voor jeu-de-boulers in het bos bij Zeddam

293f375f753e3f073adefaf5565bc69f.jpg

Het bos tussen Zeddam en Stokkum was zaterdag het decor van het tweede bospadentoernooi van Petanque Club Montferland. Een klein honderdtal enthousiaste deelnemers trotseerde de eikels, boomstronken en andere natuurlijke objecten in de hoop op een goede score.

Nick Hermsen |
“In het bos rolt het boultje heel anders dan op een strakke baan”, zegt voorzitter Els Reintjes van de vereniging uit Zeddam, waarvan de leden normaal hun wedstrijden spelen in het Zandgat in het dorp. “Dus dit is heel verrassend. Het hobbelt en het is niet helemaal uitgelijnd, maar het is wel supergezellig. En daar gaat het om.” Met name de takken, bladeren en andere obstakels uit het bos zorgen voor een uitdaging. Petra den Ouden had last van de gevallen eikels. “Ik noem het altijd maar een hunnebed”, vertelt de deelnemer. “Dan vliegt de boule opeens een hele andere kant op.”

Het idee voor petanque in het bos ontstond tijdens de coronacrisis en was een intiatief van vrijwilligers van de club. Met 42 teams van twee personen is de organisatie erg tevreden over het deelnemersveld. Wat Den Ouden betreft, doet ze ook bij een volgende editie mee: “Soms heb je wel wat bramenstruiken die wat anders willen dan jij, maar ik vind het heerlijk om in het bos buiten te zijn. Dus, laat maar komen!”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.