gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eigenaresse frietzaak strijdbaar na brand in Doetinchemse binnenstad

447cf54d0e9536d0a8d09166c02fe23e

Een halfjaar na de opening is de frietzaak van Gabi Hunter in de binnenstad van Doetinchem alweer gesloten vanwege een brand. De eigenaresse van La Friteria hoopt zo snel mogelijk weer open te kunnen, maar het is wel even slikken als ze de grote schade in haar pand ziet.

Nick Hermsen |
“Ik dacht eerst dat het een grap was”, zegt Hunter, die maandagmiddag werd gebeld dat er een brand was in haar frietzaak. “Maar helaas was het serieus.” Toen ze maandagmiddag ter plekke kwam was de brandweer druk bezig met bluswerk. Over de oorzaak is nog niks bekend, de schade in het pand is groot. “De zwarte muren kan je schoonmaken, maar er zijn ook dingen gesmolten”, verzucht de eigenaresse. “De muur en de vloer is kapot, maar ook het houtwerk bij de deuren. Dus er moet veel vervangen worden.”

Nu de zon begint te schijnen is de tijdelijke sluiting een hard gelag. De steun die ze krijgt van anderen doet Hunter echter goed. “Mijn telefoon stond maandag roodgloeiend en nu nog steeds”, geeft de eigenaresse aan. “Dat is wel echt heel fijn, en ik hoop dat de mensen straks weer komen.” Want ondanks de schade, wil de eigenaresse dat La Friteria zo snel mogelijk weer opengaat: “We hopen dat alles zo snel mogelijk in orde is en dan gaan we weer door.”

Foto: REGIO8

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.