Ulft, Nederland
Terug

Eibergse danseressen succesvol op WK Streetdance in Engeland

5a47f32d27d12a9bcfb95f109b429f63.jpg

Twee dansduo’s uit Eibergen hebben afgelopen weekend meegedaan aan het WK Streetdance 2025 in Blackpool Engeland. Karlijn Baak en Zara Simmelink zijn derde geworden in de duo U18 Novice. Britt Krabben en Jasmijn Grooters zijn zesde geworden in de duo U16 Beginners.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op
‘Mega trots op deze meiden want ze hebben heel veel duo’s achter zich gelaten’, laat Dance Centre Eibergen weten via sociale media. De twee duo’s plaatsten zich eerder dit jaar voor het WK Streetdance in Engeland. Door een garage om te toveren tot een pop-up kledingwinkel probeerden ze de kosten, om naar het WK te kunnen, zo veel mogelijk te dekken. De Achterhoekse danseressen moesten namelijk veel regelen, waaronder een visum en het hotel.

Ondanks dat het WK dansen draait om een choreografie, konden de duo’s zich niet heel goed voorbereiden. Op het toernooi gaat een willekeurig nummer aan, waar je op moet dansen tot de muziek stopt. Om zich toch enigszins voor te bereiden, maakten de danseressen thuis een choreografie op een ‘bepaalde beats per minuut.’

De dansduo’s hadden veel zin in het WK. Karlijn, een van de danseressen, gaf eerder aan dat ze hoopte met een prijs naar huis te gaan. En dat is dus gelukt.

Bekijk hier de video die wij eerder maakten:

Lees ook

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel speelde rol bij verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

lochem gemeentehuis0.jpg

Bedrijfsleven waarschuwt Lochem: ‘Zonder ruimte en stroom vertrekken bedrijven’

De Industriële Kring Lochem (IKL) ziet het gebrek aan bedrijfsruimte en de overbelasting van het elektriciteitsnet als een groeiend probleem voor het lokale bedrijfsleven. Tijdens een verkiezingsdebat met gemeenteraadsfracties waarschuwde voorzitter Nico Groen dat bedrijven de gemeente verlaten als er niet op tijd structurele oplossingen komen.

timpke.jpg

Huidige raad mag vragen stellen, nieuwe raad beslist over zwembadenkwestie in Berkelland

Een nieuw overdekt zwembad? Renovatie van de twee bestaande overdekte zwembaden? In stand houden van de kleine baden in de kernen? De politiek in Berkelland mag er dinsdagavond vragen over stellen tijdens een zogenaamde beeldvormende vergadering, maar het eindoordeel is aan de nieuwe raad, dus ná de verkiezingen op 18 maart.

03 Trein0.png

Voorstanders treinverbinding naar Münster stuiten op dood spoor

Een treinverbinding naar Münster, vanuit Winterswijk en Bocholt. Voorstanders aan beide zijden van de grens pleiten er voor, maar stuiten vooralsnog op een dood spoor. De lijst van obstakels en bezwaren wint het nog altijd van het voordeel van het heropenen van een oude spoorlijn.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.