gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eibergenaar (49) aangehouden voor vermissing van Wico

82fdc4759970bbc213c662aa7c3f25b5

Een 49-jarige man uit Eibergen is aangehouden in het onderzoek naar de verdwijning van Wico van Leeuwen, die al meer dan een jaar vermist is. De politie gaat ervan uit dat Wico niet meer in leven is, een stoffelijk overschot is echter nooit gevonden.

Serena Speet |
"Wij verdenken de man van betrokkenheid bij de verdwijning van Wico van Leeuwen", laat wijkagent Martijn Schot weten. Hij heeft samen met collega's van het Team Grootschalig Onderzoek (TGO) de 49-jarige man uit Eibergen aangehouden. Volgens Schot is het onderzoek naar Wico nog steeds in volle gang. Hij werd 17 mei vorig jaar voor het laatst gezien, sindsdien ontbreekt ieder spoor. De politie heeft eerder onderzoek uitgevoerd in onder meer Borculo, Haarlo en een Eibergse vijver.

"Wij gaan ervan uit dat Wico niet meer in leven is en door een misdrijf om het leven is gekomen", aldus Schot. "Helaas hebben we het stoffelijk overschot nog niet gevonden. We blijven naar hem zoeken." In februari werd al een 28-jarige man uit Borculo aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de verdwijning. Omdat het onderzoek nog loopt doet de politie geen verdere mededelingen.

Onderzoek in natuur
De politie meldt dat het woensdag onderzoek doet in een natuurgebied aan de Giffelerweg in Neede vanwege de verdwijning van Wico. Wat de reden daarvan is, wordt niet aangegeven. "Over het hoe en wat van het onderzoek doen we op dit moment geen nadere mededelingen", meldt de politie. Inmiddels is bekend dat Wico niet is aangetroffen tijdens de zoektocht in Neede.

Foto: Nieuws uit Berkelland

Lees ook

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.