gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eeuwenoude vondsten bij middeleeuwse boerderij in Varsseveld

2310a6dfe22c7bf1f4e86e2608fa6f78

Het archeologisch onderzoek op de plek waar een nieuwe woonwijk moet verrijzen in Varsseveld heeft een aantal eeuwenoude vondsten opgeleverd. Het was al bekend dat er een middeleeuwse boerderij met waterput stond, nu is duidelijk dat er ook twee extra waterputten zijn gegraven.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
"We denken dat ongeveer duizend jaar geleden minstens twee generaties op deze locatie gewoond hebben", geeft projectleider Femke Heijting van het archeologisch bureau Econsultancy aan. “Waarbij de jongste generatie de boerderij deels heeft verbouwd/herbouwd en nieuwe waterputten heeft gegraven.” Op het terrein is verder onder meer aardewerk en een priem gevonden, naast ijzerslakken. "Mogelijk werd er dus ter plaatse leer bewerkt”, duidt Heijting.

Verder zijn er twee waterputten gevonden op het terrein. “De twee putten in Varsseveld hadden allebei een houten bekisting", legt Heijting uit. “De ene waterput had een bekisting van een uitgeholde boomstam, de andere waterput van palen en planken. In de waterput is een ijzeren hengsel gevonden van een emmer en ook aardewerk uit de middeleeuwen. Op het terrein zijn ook fragmenten van maalstenen gevonden." Dit duidt er volgens de archeoloog op dat de bewoners graan hadden.

Tiende en twaalfde eeuw
Hoe oud de putten en de boerderij precies zijn, wordt nog verder onderzocht. Het wordt voorlopig ingeschat ergens tussen de tiende en de twaalfde eeuw in. Geïnteresseerden uit de omgeving kregen vorige maand al de kans om een kijkje te nemen bij de opgravingen aan de Oude Doetinchemseweg.

Lees meer over:

|

Lees ook

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

GRAEMM0

De Graafschap zoekt ommekeer in Emmen: ‘Het begint echt bij de strijd’

De Graafschap kent een dramatische seizoenstart. Eén punt uit vijf wedstrijden spreekt daarbij boekdelen. Die cijfers komen ook bij trainer Thomas Duivenvoorden en zijn ploeg hard aan. Toch is de sfeer binnen de selectie volgens de oefenmeester nog altijd goed.

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.