gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste namen van festival op Koningsdag in Doetinchem bekend

1f5d0d3c6c21a9ec2b8ab1479cea2965.jpg

Tijdens Koningsdag reizen er, naast de koninklijke familie, naar verwachting ook duizenden feestgangers naar Doetinchem. Zo is er onder andere het grootste podium van die dag te vinden in het Amphionpark op de Veentjes. Onder meer Frans Bauer, Jonna Fraser en lokale favoriet Tinus Hoekstra treden op tijdens het gratis We Are Royals Festival.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het wordt een bijzondere editie, want dit jaar komt de Koning op bezoek in Doetinchem. Omdat we nog groter uit willen pakken, verhuizen we naar het Amphionpark op de Veentjes in Doetinchem”, aldus Stijn Achleitner, medeorganisator van het festival. “Daarnaast willen we Koningsdag met zoveel mogelijk oranjevrienden vieren. Om die reden hebben we besloten dat We Are Royals Festival op Koningsdag gratis toegankelijk is en voor alle leeftijden.” We Are Royals werd eerder altijd gehouden op het veld van De Bleek.

Onder andere Jonna Fraser, Frans Bauer en lokale volkszanger Tinus Hoekstra treden op tijdens de gratis festivaldag. Op vrijdag is er een betaalde Koningsnacht met optredens van onder anderen Boef, ADF Samski en Crazy Jack. “De artiesten zijn zeer divers geprogrammeerd om een zo groot mogelijke doelgroep aan te spreken. Het wordt echt een feest voor iedereen”, aldus de organisatie.

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.