Ulft, Nederland
Terug

Eerste kerstbomen verkocht in Doetinchem

Hoewel Sinterklaas het land nog niet heeft verlaten, is de verkoop van kerstbomen in de Achterhoek alweer gestart. Kweker Jan Ellmann uit Doetinchem besloot door de coronacrisis nóg een week eerder te starten dan vorig jaar en daar maakten zijn klanten dankbaar gebruik van.

Jhazelaar |
“Liefde op het eerste gezicht”, zegt Johnny Leeflang, een van de eerste klanten die een boom uitzocht bij de kwekerij aan de Oude Wehlseweg. “Dat was bij mijn vrouw zo, en dat is bij een boom net zo.” Kweker Ellmann verkocht vorig jaar tien procent meer kerstbomen dan in de periode voor de coronacrisis, dat was reden om nu nóg eerder te starten met de verkoop. “De mensen willen toch weer een stukje gezelligheid in huis hebben, ook vanwege de corona”, denkt Ellmann. “Mensen zitten thuis opgesloten, dus een hele hoop mensen hadden toch het idee om al een boom te halen.”

Waar Leeflang op lette bij het uitzoeken? “Dat hij vol is", zegt de Doetinchemmer. "Dat hij onderin helemaal evenwijdig vol is en dat staps toeloopt naar boven. Dat maakt een mooie boom.” Met zijn kerstboom op zak leeft Leeflang de komende tijd toe naar de feestdagen in coronatijd: “Het is anders. Je gaat niet zo makkelijk de deur uit nu, dus je viert het intiemer en gezelliger. Dat is denk ik het juiste woord.”

Foto: REGIO8

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.