Ulft, Nederland
Terug

Eerste internationale BBQ-wedstrijd bij brouwer in Rha

d3ec99a4cc29ae00a36eafa32b68942e.jpg

Elf teams gingen zaterdag rond de barbecue in Rha de strijd met elkaar aan om de allerbeste steak, hamburger of taco te maken. Het was de eerste keer dat er een wedstrijd van de Amerikaanse Steak Cookoff Association (SCA) werd gehouden in de Achterhoek, bij bierbrouwerij De Bronckhorster.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Ze moeten zorgen dat ze binnen een bepaalde tijdsduur een perfecte steak afleveren”, zo schetst organisator Harald Poelstra de opdracht voor deelnemers. Een jury buigt zich vervolgens over de stukken vlees om de beste te kiezen. Het zorgen voor een goed resultaat is volgens de deelnemers niet makkelijk. “Je moet hem exact van de grill hebben”, vertelt Dave Thijssen, die met het team van Achterhoek Broilers meedeed. “Hij moet precies 57 graden zijn, mooi rosé zijn, goede smaak en een mooie structuur hebben. Je wil een mooi plaatje met grill marks, maar de smaak is uiteindelijk doorslaggevend. Dat is bepalend of je wint of niet.

Er stond ook wat op het spel in Rha, want teams konden punten verdienen voor een Europese rangschikking. “De top krijgt een uitnodiging om in maart naar de wereldkampioenschappen te gaan in Texas”, vertelt Harry Havinga, die als ‘SCA-representative’ de stukken vlees jureerden. Zelf deed Havinga in het verleden ook mee aan die wedstrijd: “Om je daar te meten met de besten ter wereld. Dat is een uitdaging, dat is fantastisch.”

BBQ en bier
De locatie beviel goed, merkte ook jurylid Havinga: “De heren die meedoen zijn wel blij. Het is niet alleen het bakken van de steaks, maar een lekker biertje erbij. Dat is fantastisch. Mooie omgeving, lekker weer, wat wil je nog meer in november?” Organisator Poelstra is ook enthousiast. Hij wil het evenement volgend jaar weer organiseren in Rha, het liefst in de zomer: “Barbecue en bier gaat heel goed samen, dus dat is ook wat we voor ogen hadden."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.