Ulft, Nederland
Terug

Eerste grote paratafeltennistoernooi in Achterhoek trekt sporters uit hele land

Paratafeltennis0.png
Foto: REGIO8

Ruim negentig parasporters met en zonder rolstoel speelden zaterdag fanatiek tafeltennis in de IJsselweidehal in Gendringen. Voor het eerst is er in de Achterhoek namelijk een groot paratafeltennistoernooi georganiseerd. Volgens Robert van de organisatie leent de sport zich uitstekend voor mensen met een beperking.

Nick Hermsen |  | Aangepast op

“Mensen met een handicap kunnen deze sport gewoon heel goed beoefenen. Als je niet-aangeboren hersenletsel (NAH) hebt, of je hebt in mijn geval botkanker gehad, kan je deze sport alsnog beoefenen”, aldus woordvoerder Robert. “Ik merk ook echt dat niks hier te gek is. Iedereen staat voor elkaar open en je bent een onderdeel van het hele gebeuren. Het is een grote familie.”

En dat het een grote familie is merkt ook Christiaan Sterenborg, die helemaal uit het Groningse Stadskanaal naar Gendringen is gekomen. “Je kent iedereen, het is even lekker samenkomen, plus dat je gewoon lekker een paar potjes moet spelen. Tafeltennissers zijn altijd fanatiek, ik heb zelf ook rolstoelrugby gespeeld. Dan ben je ook fanatiek, maar dan ben je toch meer met een team bezig. Een individuele sport is toch anders”, aldus Sterenborg. “Vooral als je aan de tafel staat, dan ben je een vriendschapje even vergeten. Dan ga je er gewoon voor.” Robert vult hem aan: “Iedereen speelt op zijn eigen niveau, maar op zijn eigen manier heel fanatiek.”

Indeling
Dat het serieus is blijkt al aan het feit dat Sterenborg helemaal naar de Achterhoek is gekomen, al heeft dat ook te maken hoe dit toernooi de spelers indeelt. “Het voordeel van dit toernooi is dat je als rolstoeler ook echt tegen een rolstoeler moet spelen. We hebben heel vaak in Nederland een ranglijsttoernooi, maar dan moet je ook tegen lopers spelen”, aldus Sterenborg. “Nu is er zo'n toernooi dat je lopers en rollers gescheiden hebt. Dan moet je je gezicht ook laten zien, vind ik.”

Het toernooi is goed ontvangen, daardoor heeft Robert stiekem al grote ambities: “Je merkt heel erg dat het iedereen het ons gunt. Dat ze zich afvragen: ‘Wat staat er in de Achterhoek te gebeuren?’ We willen op een gegeven moment het NK proberen te organiseren, we wachten tot het wat wordt.”

Lees ook

Schermafbeelding 2026-02-23 141747.png

Automobilist belandt met voertuig in sloot in Borculo

Een automobilist is woensdagmiddag op de Wessel van Eylllaan, met zijn voertuig in Borculo een sloot beland. De bestuurder raakte eerst in de berm en schoof daarna door een stuurcorrectie naar links de nabijgelegen sloot in.

CampagneBronckhorst10.png

Wie doen mee aan de verkiezingen in Bronckhorst? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Bronckhorst kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Op het stembiljet staan zowel nieuwe partijen als partijen die al langer in de gemeenteraad vertegenwoordigd zijn. We gaan de partijen de partijen af, en zetten de belangrijkste punten uit de verkiezingsprogramma's op een rijtje.

638305782_1312823540877198_6015577299916269800_n.jpg

Koeien omgekomen bij stalbrand Heelweg

Bij een uitslaande stalbrand aan de Spul Harensweg in Heelweg zijn zondagochtend meerdere koeien omgekomen. De brandweer kon wel voorkomen dat de brand oversloeg naar een andere schuur en een woonhuis.

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.