gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste flexwoningen in Lochem voor Oekraïners en spoedzoekers geplaatst

f6865c04e2a1fd2b4590a4b1a147a212

De eerste 22 flexwoningen voor ontheemde Oekraïners, statushouders en spoedzoekers in de gemeente Lochem zijn geplaatst. De woningen zijn geplaatst aan de Zutphenseweg in Lochem en zullen er voor een duur van tien jaar staan.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Naar verwachting kunnen de woningen eind oktober bewoond worden, momenteel zijn er nog werkzaamheden in en rondom de woningen. De locatie aan de Zutphenseweg is de eerste in het plan van de gemeente om vluchtelingen op te vangen en tegelijkertijd de woningnood op te lossen. Lochem wil aan de Smitskamp in Gorssel en aan de Detmerskazerne in Eefde allebei 35 flexwoningen plaatsen voor ontheemde Oekraïners en statushouders.

Naast de woningen voor Oekraïners en statushouders komen er in Eefde ook twintig permanente woningen. Woonstichting IJsseldal wil deze realiseren voor inwoners van de gemeente Lochem die met spoed een woning zoeken. Wethouder Marja Eggink liet in januari weten met deze plannen een slag te willen slaan in het oplossen van het woningtekort.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.