gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste flexwoningen in Lochem voor Oekraïners en spoedzoekers geplaatst

f6865c04e2a1fd2b4590a4b1a147a212.jpg

De eerste 22 flexwoningen voor ontheemde Oekraïners, statushouders en spoedzoekers in de gemeente Lochem zijn geplaatst. De woningen zijn geplaatst aan de Zutphenseweg in Lochem en zullen er voor een duur van tien jaar staan.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Naar verwachting kunnen de woningen eind oktober bewoond worden, momenteel zijn er nog werkzaamheden in en rondom de woningen. De locatie aan de Zutphenseweg is de eerste in het plan van de gemeente om vluchtelingen op te vangen en tegelijkertijd de woningnood op te lossen. Lochem wil aan de Smitskamp in Gorssel en aan de Detmerskazerne in Eefde allebei 35 flexwoningen plaatsen voor ontheemde Oekraïners en statushouders.

Naast de woningen voor Oekraïners en statushouders komen er in Eefde ook twintig permanente woningen. Woonstichting IJsseldal wil deze realiseren voor inwoners van de gemeente Lochem die met spoed een woning zoeken. Wethouder Marja Eggink liet in januari weten met deze plannen een slag te willen slaan in het oplossen van het woningtekort.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.