gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste flexwoningen in Lochem voor Oekraïners en spoedzoekers geplaatst

f6865c04e2a1fd2b4590a4b1a147a212.jpg

De eerste 22 flexwoningen voor ontheemde Oekraïners, statushouders en spoedzoekers in de gemeente Lochem zijn geplaatst. De woningen zijn geplaatst aan de Zutphenseweg in Lochem en zullen er voor een duur van tien jaar staan.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Naar verwachting kunnen de woningen eind oktober bewoond worden, momenteel zijn er nog werkzaamheden in en rondom de woningen. De locatie aan de Zutphenseweg is de eerste in het plan van de gemeente om vluchtelingen op te vangen en tegelijkertijd de woningnood op te lossen. Lochem wil aan de Smitskamp in Gorssel en aan de Detmerskazerne in Eefde allebei 35 flexwoningen plaatsen voor ontheemde Oekraïners en statushouders.

Naast de woningen voor Oekraïners en statushouders komen er in Eefde ook twintig permanente woningen. Woonstichting IJsseldal wil deze realiseren voor inwoners van de gemeente Lochem die met spoed een woning zoeken. Wethouder Marja Eggink liet in januari weten met deze plannen een slag te willen slaan in het oplossen van het woningtekort.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.